لینک های دسترسی

Breaking News

ضبط محمولۀ ۲۶ میلیون دالری متامفتامین در مالیزیا


عکس آرشیف

مقام‌های مالیزیایی گفته اند که یک محمولۀ متامفامین را که بیش از دو تن وزن و ۲۶.۲ میلیون دالر ارزش دارد از یک قایق قاچاقبران در آب‌های سواحل غربی آن کشور کشف و ضبط کرده اند.

متامفتامین که در بازار سیاه به آن شیشه نیز گفته می‌شود، یک مادۀ بسیار قوی و شدیداً اعتیادآور است که سیستم عصب مرکزی را متاثر می‌کند. این ماده شکل کرستلی یخ مانند یا شیشه مانند را داشته و به سادگی به پودر قابل حل در آب و الکول مبدل شده می‌تواند.

در سال‌های اخیر، این چندمین بار است که محموله‌های بزرگ متامفتامین در مالیزیا کشف و ضبط می‌شود.

ادارۀ امنیت آب‌های مالیزیا روز یکشنبه ۱۳ دسمبر (۲۳ قوس) با نشر بیانیه‌ای گفت که این محمولۀ متامفتامین که در بسته‌های چای جاسازی شده بود، چهارشنبه گذشته در یک قایق تفریحی در اطراف جزیرۀ پینانگ کشف شد.

به گفتۀ مقام‌ها، یک مرد ۲۶ سالۀ مالیزیایی که تنها راکب این کشتی بود از امر توقف سرپیچی کرد و تلاش کرد با این محمولۀ بزرگ شیشه فرار کند.

تا کنون روشن مبدای این محمولۀ قاچاق شناسایی نشده است، اما در گذشته محموله‌های مشابه از میانمار به هدف انتقال به دیگر کشورها قاچاق شده بود.

مقام‌های مالیزیایی گفته اند که محمولۀ جدید مربوط به شبکۀ بزرگ قاچاق مخدرات است که در آسترالیا، جنوب شرق آسیا و چین فعالیت دارد.

XS
SM
MD
LG