لینک های دسترسی

Breaking News

کارگران مهاجر برای تماشای جام جهانی فوتبال در قطر صف بسته اند


در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال، هزاران تن از کاگران مهاجر که بسیاری آنها در اعمار استدیوم های جدید در قطر کار کرده بودند، اکنون در صف ایستاده اند و میخواهند تاجام طلایی مسابقات جام جهانی فوتبال را از نزدیک نظاره گر باشند.

این کارگران که در کار اعمار هفت استدیوم جدید در قطر سهم داشتند، بیشتر آنها از کشور های آسیای جنوبی می‌باشند. این نخستین بار است که یک کشور عربی از مسابقات جام جهانی فوتبال میزبانی می کند.

قطر در گذشته با انتقادات شدید در مورد حقوق کارگران مواجه بود ، ولی مقامات قطری اصرار دارند که آنها طی سال های اخیر تغییرات بزرگی را در راستای تسهیل حقوق کارگران فراهم کرده است. اکنون قطر از جمله پیشرفته ترین کشور برای کارگران خارجی در میان سایر کشور های حوزهٔ خلیج مبدل شده است.

هر فرد صرف برای ۱۵ ثانیه فرصت داشت تا با این جام جهانی فوتبال عکس بیگیرد،‌ جامی که فرانسه در حال حاضر آنرا در اختیار دارد.

اعظم رشید که به صفت نجار در اعمار یکی از استدیوم ها کار میکرد،‌ میگوید که او توانایی خرید تکت را نداشت، ولی علاقه داشت تا این جام را از نزدیک بیبیند ، او گفت: " خرید تکت ممکن قیمت باشد ولی قطر برایم این فرصت را داد. صف های طولانی است، اما ارزش دیدن این جام را دارد."

مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر برگزار خواهد شد. در این مسابقات ۳۲ در هشت گروه به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. انگلستان در روز افتتاحیه این تورنمنت با ایران بازی دارد و آلمان و اسپانیا نیز در یک گروه قرار دارند.

XS
SM
MD
LG