لینک های دسترسی

Breaking News

تدابیر امنیتی شدید؛ مقایسه واشنگتن با کابل و بغداد 


در حالی که هزاران هزار تن از نیروهای امنیتی پیش از مراسم تحلیف رییس جمهور جدید امریکا آماده ورود به واشنگتن اند، برخی از مقامات می‌گویند که وضعیت کنونی این شهر بیشتر به کابل و بغداد می‌ماند.

مقامات نظامی گفته اند که برعلاوهٔ هفت هزار تن از نیروهای که پس از یورش ششم جنوری بر کانگرس در واشنگتن مستقر شده اند، ۱۸۰۰۰ تن از نیروهای مسلح و گارد ملی نیز در پنج روز آینده به این شهر خواهند رسید.

رسانه‌های محلی استقرار این تعداد نیرو در واشنگتن را با نیروهای امریکایی که در خارج از این کشور مستقر اند مقایسه کرده و گفته اند که شمار این قوا بیشتر از مجموع نیروهای است که در افغانستان، عراق و سوریه مستقر اند.

این در حالی است که چندین جادهٔ منتهی به واشنگتن به روی تردد ترافیک مسدود شده است.

ادارهٔ خدمات سری ایالات متحده که مسوول تامین امنیت رییس جمهور و مراسم تحلیف است، ساحهٔ سبز را در واشنگتن ایجاد کرده است؛ جاییکه مراسم تحلیف در آن برگزار خواهد شد و وسایطی که خواهان دخول به این ساحه باشند تلاشی خواهد شد.

موریل باوزر، شاروال واشنگتن می‌گوید که از این وضعیت خرسند نیست، اما او گفت که برای انتقال صلح آمیز قدرت به ادارهٔ جدید مسوولیت دارد و تعهد کرد که واشنگتن را دوباره با وضعیت عادی آن برگشت خواهد داد.

تدابیر امنیتی شدید در حالی در واشنگتن اتخاذ می‌شود که ادارهٔ تحقیقات فدرال (FBI) از تظاهرات احتمالی مسلحانه در سراسر این کشور هشدار داده است.

مقامات گفته اند که به گونه متداوم و در برخی اوقات هر ساعت با ادارات امنیتی در تماس اند.

قرار است جو بایدن به تاریخ ۲۰ جنوری منحیث ۴۶مین رییس جمهور ایالات متحده حلف وفاداری یاد کند.

دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده که نمی‌خواهد در مراسم تحلیف آقای بایدن اشتراک کند، صبح این روز واشنگتن را ترک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG