لینک های دسترسی

Breaking News

کشته‌شدن دو منسوب امنیتی در انفجار ماین در کابل


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

پولیس کابل می‌گوید ک در اثر انفجار ماین مقناطیسی در شهر کابل، دو منسوب امنیتی کشته و یک تن دیگر زخمی شده اند.

این انفجار حوالی ساعت ۶:۳۰ صبح روز چهارشنبه ۱۱ نومبر (۲۱ عقرب) در ساحه "لب‌جر" از مربوطات حوزه ۱۱ شهر کابل اتفاق افتاده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل گفت این ماین در یک موتر نظامی نوع "رنجر" جاسازی شده بود که از نیروهای امنیتی قربانی گرفته است.

در این حال، امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان که به تازگی مسوولیت تامین امنیت کابل را به عهده گرفته می‌گوید که وی دسترسی و دانش ریاست امنیت ملی کابل بر شبکه های ماین‌گذار و ترورهای فردی و هدهمند را مورد بررسی قرار داده است.

آقای صالح در صفحۀ فیسبوک‌اش نگاشته است که چندین شبکۀ "تروریستان شهری" که در وزیرستان تعلیمات دیده اند، پس از امضای توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان در دوحه وارد کابل شده و به فعالیت‌های شان آغاز کرده اند.

معاون اول ریاست جمهوری این کشور افزوده که این شبکه‌های تروریستی هنوز هم در کابل فعالیت دارند.

'تصمیم طالبان مبنی‌ بر ترور فعالان مدنی'

همچنان امرالله صالح، معاون ریاست جمهوری نگاشته است که بر اساس اطلاعات ادارۀ استخبارات افغانستان، طالبان تصمیم گرفته اند تا شماری از فعالان جامعه مدنی را در بزرگ‌ شهرها مورد حمله قرار دهند.

آقای صالح افزوده است که هدفش از این کار پخش ارعاب و ترس نبوده بلکه می‌خواهد "ماهیت دشمن" را به مردم نشان دهد.

طالبان تا اکنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

این در حالی است که از چندین هفته به این‌سو، شهر کابل شاهد انفجار ماین‌های تعبیه شده است که در اثر آن شماری کشته و زخمی شده اند.

در تازه ترین مورد هفته گذشته ماین جاسازی شده موتر حامل کارمندان بانک مرکزی افغانستان را هدف قرار داد که در نتیجۀ آن، سه نفر به شمول یما سیاوش، مجری پیشین برنامه‌های سیاسی طلوع کشته شد.

XS
SM
MD
LG