لینک های دسترسی

Breaking News

گلوله‌باری در امریکا دو کشته و نه زخمی برجا گذاشت


گلوله‌باری در شهر پیتسبرگ ایالت پنسلوانیای ایالات متحده منجر به مرگ دو نفر و زخمی شدن کم از کم نه نفر دیگر شد.

مقام‌های پولیس شهر پیتسبرگ گفته‌اند که گلوله‌باری حوالی ساعت ۱۲:۳۰ پس از نیمه شب یکشنبه ۱۷ اپریل (۲۸ حمل) بر یک محلی صورت گرفت که در آن یک محفل خصوصی برگزار شده بود.

به گفتۀ پولیس، در هنگام حمله بیش از ۲۰۰ نفر، عمدتاً افراد زیر سن ۱۸ سال، در این محفل حضور داشتند.

پولیس شهر پیتسبرگ با نشر خبرنامه‌ای گفته است که پس از گلوله باری ۱۱ نفر با زخمی‌های ناشی از اصابت گلوله، از محل رویداد به شفاخانه منتقل شدند که دو نفر آنان در شفاخانه جان باختند.

مقام‌ها همچنین گفته اند که چندین نفر دیگر هنگام تلاش برای فرار از محل رویداد زخم برداشته اند که در این میان دو نفر با کسر استخوان به شفاخانه منتقل شده اند.

جان فیشر، رییس پولیس پیتسبرگ، به رسانه‌های محلی گفته است که تحقیقات در پیوند با این رویداد آغاز شده است، اما به گفتۀ وی تا کنون انگیزۀ این گلوله باری مشخص نشده و در پیوند با آن نیز کسی بازداشت نشده است.

این مقام پولیس با اشاره به این محفل و شرکت کنندگان آن گفت: "الکول بود، افراد زیر سن بودند و تفنگ هم بود – این یک ترکیب مرگبار برای هرگونه رویداد است که نتیجۀ نهایی آن چنین یک تراژیدی است."

بر اساس آمار آرشیف خشونت مسلحانه، یک سازمان غیر انتفاعی و تحقیقاتی مستقر در ایالات متحده که آمار مرتبط به خشونت مسلحانه را در این کشور گرد آوری می‌کند، از اول جنوری تا ۱۷ اپریل سال روان ۱۳۸ مورد خشونت مسلحانه در سرتاسر امریکا به وقوع پیوسته است.

XS
SM
MD
LG