لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع افغانستان: ۳۰ جنگجوی طالبان در کندز کشته شدند


وزارت دفاع افغانستان امروز ۱۹ سپتمبر (۲۹ سنبله) گفت که در جریان درگیری با گروه طالبان در ولایت کندز حد اقل ۳۰ جنگجوی این گروه کشته شدند.

این وزارت گفته است که طالبان در ولسوالی خان‌آباد این ولایت بر پوسته‌های نیروهای افغان حمله کردند که در حملهٔ متقابل دو قوماندان طالبان به نام‌های قاری عبدالرزاق و مولوی عباس نیز کشته شده و هشت نفر دیگر شان زخمی شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانس پرس این تلفات درجریان حملات هوایی به طالبان وارد شده است.

اما طالبان گفته اند که در جریان حملات به غیرنظامیان آسیب رسیده است نه به جنگجویان آنان.

مقامات صحی محلی به فرانس پرس گفته اند که اجساد سه غیرنظامی به شفاخانه منتقل شده اند. مقامات صحی همچنان افزوده اند که سه غیرنظامی دیگر به حالت زخمی به شفاخانه انتقال یافته اند.

وزارت دفاع افغانستان گفته است که بر اساس گزارش‌های ابتدایی به غیرنظامیان در این جریان آسیب نرسیده است، با آنهم این وزارت در مورد ادعا‌ها پیرامون تلفات به غیرنظامیان آگاهی داشته و آنرا تحقیق و بررسی می‌کند.

این در حالی است که امروز ۱۹ سپتمبر (۲۹ سنبله) محمد آصف توخی، آمر امنیت پولیس پکتیکا در اثر انفجار ماین کنارجاده و ایوب غروال، معاون شورای ولایتی پکتیا در اثر گلوله باری افراد ناشناس کشته شدند.

گروه طالبان مسوولیت حمله بر آقای توخی را بر عهده گرفته است. اما در مورد حمله بر آقای غروال تا اکنون شخص یا گروهی ادعا مسوولیت نکرده است.

این در حالی است که مذاکرات صلح افغانستان در قطر جریان داشته و محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان امروز یک بار دیگر از گروه طالبان خواست تا آتش‌بس کنند.

XS
SM
MD
LG