لینک های دسترسی

Breaking News

جرایم جنایی در کابل؛ 'وزارت داخله به پولیس دستور شلیک داد'


پس از شکایت‌ها از افزایش جرایم جنایی و سرقت‌های مسلحانه در شهر کابل، سرپرست وزارت داخله به پولیس دستور شلیک بر مجرمین را داد.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان روز یکشنبه ۱۱ اکتوبر (۲۰ میزان) در پیامی به خبرنگاران گفت که مسعود اندرابی، سرپرست این وزارت به مسوولان امنیتی دستور داده است که در شهر کابل وضعیت امنیتی باید هرچه زودتر تغییر کند.

آقای اندرابی ضمن دستور شلیک بر مجرمین خطاب به پولیس گفته است: "مجرم نباید در شهر کابل آزاد گشت ‌و گذار کند، بزنید و سرکوب‌اش کنید."

آقای اندرابی همچنان ناوقت دیشب از دروازه‌های کابل و برخی از حوزه‌های امنیتی این شهر دیدار کرده است.

سرپرست این وزارت در حالی به پولیس دستور شلیک علیه مجرمین را صادر کرده که شکایت‌های پایتخت‌نشینان از افزایش جرایم جنایی در بخش‌های این شهر افزایش یافته است.

همچنان کاربران شبکه‌های اجتماعی در روزهای اخیر کارزاری را تحت نام "کابل امن نیست" راه اندازی کرده و از مقام‌های امنیتی خواهان مبارزه علیه مجرمین شده اند.

در این حال، وضعیت امنیتی شهر کابل شب گذشته در جلسه فوق‌العادۀ امنیتی با حضور حمد‌الله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان نیز به بررسی گرفته شده است.

صدیق‌ صدیقی، سخنگوی ارگ در صفحۀ تویترش نگاشته است: "در این نشست در رابطه به نگرانی هاي امنيتی كابل و اقدامات پوليس برای دوركردن آن، نيز بحث صورت گرفت. وزارت امور داخله ميثاق امنيتی كابل را به سرعت عملی خواهد كرد تا نگرانی‌های شهروندان كابل دور شود."

پیش از این وزارت داخلۀ افغانستان از تطبیق برنامه‌ای زیر نام میثاق امنیتی کابل خبر داده بود که به گفتۀ این وزارت، با راه اندازی آن وضعیت در این شهر تغییر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG