لینک های دسترسی

Breaking News

ملا نیازی معاون شاخۀ انشعابی گروه طالبان جان باخت


مقام‌های افغان می‌گویند که ملا عبدالمنان نیازی، معاون شاخۀ انشعالی گروه طالبان به دلیل جراحات زیاد، در یکی از شفاخانه‌های شهر کابل جان باخت.

یک منبع معتبر حکومت افغانستان که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد به صدای امریکا گفت که ملا نیازی روز شنبه ۱۵ می (۲۵ ثور) در کابل جان باخته است.

این منبع از دادن جزییات بیشتر در این باره خودداری کرد.

معاون شاخۀ انشعابی گروه طالبان چهار روز پیش، در پی یک درگیری در ولایت هرات از ناحیۀ سر شدیداً زخمی و برای درمان به کابل منتقل شده بود.

پیش از این مقام‌های افغان گفتند ملا نیازی زمانیکه در قرارگاهش در یکی از ولسوالی های جنوبی هرات (در مرز بین ولسوالی گذره و ادرسکن) بسر می‌برد در درگیری با شماری از افراد گروه طالبان بشدت زخمی شد.

سید وحید قتالی، والی هرات گفت که در این درگیری سه گلوله به سر منان نیازی برخورد کرده است.

ملا عبدالمنان نیازی، معاون شاخه انشعابی طالبان به رهبری ملا محمد رسول و یکی از مخالفین گروه طالبان به رهبری هبت‌الله آخندزاده بود و در گذشته نیز بارها در مقابل آن‌ها عمدتاً در ولایات غربی در رزم قرار گرفته بود.

پیش از این نیویارک تایمز نیز در مقاله ای نگاشته بود که گروهی از طالبان، (حامیان ملا محمد رسول) بعد از مرگ ملا محمد عمر، رهبر پیشین طالبان، در سال ۲۰۱۵ میلادی از گروه اصلی جدا شده بودند.

XS
SM
MD
LG