لینک های دسترسی

مشرف از نقش پاکستان در افغانستان دفاع کرد


مشرف از نقش پاکستان در افغانستان دفاع کرد

پرویز مشرف، رئیس جمهور سابق پاکستان اتهاماتی را رد کرد که گویا اداره قوی استخبارات کشورش از طالبان حمایت نموده است. اما او می گوید اداره استخباراتی پاکستان (آی اس آی) باید علیه توطئه های هند برضد پاکستان در افغانستان اقدام کند.

پرویز مشرف در صحبت با صدای امریکا در واشنگتن اتهامات بر آی اس آی در حمایت ازطالبان را رد کرده، گفت که "آی اس آی توسط طالبان چندین مرتبه مورد حمله قرار گرفت." وی میگوید ادارات آن سازمان تحت حمله قرار گرفته، بمگذاری ها صورت گرفته، و مأمورین آن نیز قربانی حملات انتحاری طالبان شده اند.

وی میگوید برعکس "ما فکر می کنیم هند طالبان را حمایت می کنند. جایی اشتباه محاسبه شده است. به این ترتیب لازم است ما تحلیل کنیم که واقعا چه چیزی رخ می دهد."

هند پاکستان را متهم کرده است که از گروه هایی، مثل لشکر طیبه حمایت می کند که آن یک سازمان مسلح کشمیری است و ادارات استخباراتی آن را به حمله دهشت افگنی ممبی دو سال قبل مرتبط می دانند که در حدود 160 کشته برجاگذاشت. اما آقای مشرف هر گونه ارتباط حکومت با آن یا گروه های تندرو دیگر را رد می کند.

در یک انکشاف جداگانه، انفجار یک موتری که در آن بم جاسازی شده بود روز پنجشنبه در یک عمارت پولیس کراچی، بزرگترین شهر پاکستان، حداقل 15 نفر را کشت و دهها تن دیگر را زخمی ساخت.

مامورین می گویند تندروان، قبل از منفجر ساختن مواد انفجاری که در منزل اول عمارت ادارۀ تحقیقات جنایی تعبیه شده بود، بر پولیس گلوله باری کردند.

XS
SM
MD
LG