لینک های دسترسی

Breaking News

مسلمانان شهر نیویارک گزمه‌های امنیتی را راه اندازی کردند


به دنبال حملات مرگبار بر مساجد نیوزیلند که منجر به کشته شدن ۵۰ نمازگزار مسلمان شد، اجتماع مسلمانان شهر نیویارک ایالات متحدۀ امریکا گزمه‌های امنیتی را راه اندازی کرده اند.

هدف ایجاد این گزمه‌ها حفاظت اجتماع محلی مسلمانان در برابر حملات و جنایات خوانده شده است. در وبسایت رسمی "خدمات اجتماعی و گزمۀ مسلمانان" آمده است که آنان با با پولیس و اجتماع محلی ارتباط و همکاری نزدیک دارند.

موترهای گزمۀ ویژۀ اجتماع مسلمانان نیویارک، شبیه موترهای پولیس آن شهر رنگ آمیزی شده و عبارت "السلام علیکم" روی آن نوشته شده است.

محمد خان یکی از باشندگان شهر نیویارک که در این ابتکار سهم دارد، به صدای امریکا گفت که افزون بر گزمه، مشورت دهی ۲۴ ساعته به هدف نزدیک ساختن جامعۀ متنوع مسلمان نیویارک بخشی از اهداف این ابتکار است.

نیویارک از رهگذر تنوع دینی، نژادی، زبانی و فرهنگی یکی از متنوع ترین شهرهای جهان است و جامعۀ مسلمان این شهر نیز از این تنوع مستثنا نیست.

گزمه‌های مسلمانان شهر نیویارک مسلح نیست، اما کارمندان آن که همه داوطلب اند، آموزش دیده اند. افزون بر آن، آنان هر روز جمعه به افراد بی سرپناه و بی خانمان شهر نیویارک غذا توزیع می‌کنند.

گزمه‌های اجتماعات محلی در نیویارک پیشینۀ نزدیک به ۵۰ سال دارد. در سال‌های ۱۹۷۰ میلادی، ابتدا اجتماع یهودیان این شهر و سپس دیگر گروه های نژادی و دینی چنین گزمه ها را راه اندازی کردند.

پیش از این، یهودیان و دیگر گروه‌های نژادی و فرقه‌ای در نیویارک نیز گزمه های محلی را ایجاد کرده بودند
پیش از این، یهودیان و دیگر گروه‌های نژادی و فرقه‌ای در نیویارک نیز گزمه های محلی را ایجاد کرده بودند

تمام این گزمه ها به هدف کمک به اجتماعات محلی ایجاد شده است تا از آنان در برابر جرایم محافظت کرده و در صورت ضرورت مشورت و کمک‌های لازم را به آنان فراهم کنند.

نهادهای امداد بشری شهر نیویارک این ابتکار را برای تحکیم رابطه و اعتماد میان مسلمانان و سایر باشندگان آن شهر، به ویژه در رسیدگی به قضایای "جنایات ناشی از نفرت" با اهمیت می‌خوانند.

بر اساس آمار ادارۀ تحقیقات فدرال ایالات متحدۀ امریکا، نزدیک به ۶۰ درصد قربانیان جرایم ناشی از نفرت در سال ۲۰۱۷ به خاطر نژاد، گرایش قومی یا تباری هدف قرار گرفته و اساس حدود ۲۱ درصد دیگر این جرایم "وابستگی دینی" عنوان شده است.

XS
SM
MD
LG