لینک های دسترسی

Breaking News

مظاهرات ضد شریعت و بیم مسلمانان در امریکا


شماری از زنان مسلمان امریکایی می‌گویند که پس از مظاهرات اخیر بر ضد مسلمانان، اکنون نگرانی امنیتی دارند

مسلمانان ایالت مینیسوتا در ایالات متحده می‌گویند که پس از مظاهرات و راهپیمایی‌های ضد شریعت که از سوی برخی راستگراهای افراطی راه اندازی شده بود، اکنون نگران امنیت خود استند.

رهبران مسلمان و اعضای مجتمع سومالیایی‌ها در مینیسوتا می‌گویند که به خاطر محافظت مسلمانان در برابر احساسات اسلام ستیزانه و جرایم روز افزون ناشی از نفرت دینی بر ضد مسلمانان، به کمک نیاز دارند.

گروهی از راستگراهای افراطی مسما به "عمل برای امریکا" چندی پیش در بیش از ۲۰ شهر ایالات متحده زیر نام آزادی بیان و حراست از ارزش‌های امریکایی، مظاهراتی را راه اندازی کرده و قانون شریعت را تهدیدی به ایالات متحده عنوان کردند.

میران عمر، زن امریکایی سومالیایی تبار در مینیسوتا، می‌گوید که احساسات مسلمان ستیزانه او را مرعوب کرده است. او گفت "زمانیکه به خانه بر می‌گردم، زمانیکه رانندگی می‌کنم یا پیاده می‌گردم حتا حین رفتن به اپارتمان خود به اطراف خود نگاه می‌کنم، پیش از این هرگز چنین هراسی نداشتم".

خانم عمر می‌گوید که اسلام ستیزی سبب شده است که شماری از زنان و دختران مسلمان از ترس جان شان دیگر چادر و حجاب نپوشند. او گفت "ما به کمک نیاز داریم".

عبدی سلام آدم امام مسجد دارالحجره در ایالت مینیسوتا می‌گوید که ادعای گروه "عمل برای امریکا" که گویا اسلام برای ایالات متحده خطرناک است، به گفتۀ وی انگیزۀ سیاسی داشته و هیچ بنیاد و ثبوتی ندارد.

امام آدم که عضو انجمن مدنی اسلامی امریکا نیز است، به صدای امریکا گفت که مسلمانان امریکایی از قانون اساسی کشورشان پیروی می‌کنند. او از حکومت ایالات متحده خواست که پیام روشن فرستاده و به مردم بفهماند که به قوانین احترام بگذارند، یعنی اینکه مسلمانان نیز مثل پیروان سایر ادیان بخشی از جامعۀ امریکایی اند.

آقای آدم از کسانیکه از روی تعصب در مورد مسلمانان امریکایی پیشداوری می‌کنند، دعوت کرد تا به مساجد و اجتماعات مسلمانان بیایند و خود را با آنان آشنا سازند.

گروه عمل برای امریکا در وبسایت خود نگاشته است "هرگز تعصب، تبعیض یا خشونت دینی، جنسی، نژادی یا سیاسی را بر ضد هیچ کسی تحمل نکرده ایم و نخواهیم کرد. قانون اساسی ایالات متحده، آزادی تمسک صلح آمیز دینی را به ما داده است و شدیداً از آن دفاع می‌کنیم".

XS
SM
MD
LG