لینک های دسترسی

Breaking News

رهبر کوریای شمالی با تحایف نظامی روسی به کشورش برگشت 


کیم جونگ اون، رییس جمهور کوریای شمالی، امروز ۱۷ سپتمبر (۲۶ سنبله) با تحایف نظامی روسی به دنبال مراسم ویژهٔ بدرود به کشورش برگشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری تاس روسیه، در جریان این مراسم ، والی منطقهٔ پرایموری به رهبر کوریای شمالی، چند طیاره‌ٔ بی سرنشین و یک واسکت ضد مرمی هدیه داد.

این خبرگزاری گزارش داده است که به کیم جونگ اون، پنج درون انفجاری "کامی‌کاز" و یک درون استخباراتی "جران-۲۵" اهدا شد که توانایی پرواز عمودی را دارد.

در میان این تحایف یک لباس ویژه نیز به رهبر کوریای شمالی اهدا شده که کمره‌های حرارتی توانایی تشخیص آنرا ندارد.

کیم جونگ اون روز گذشته در جریان دیدار با سرگی شویگو، وزیر دفاع روسیه، خواستار روابط قوی نظامی با روسیه شد.

خبرگزاری دولتی کوریای شمالی (KCNA) امروز اعلام کرد که رهبر این کشور در مورد اقدامات عملی برای افزایش همکارهای نظامی با وزیر دفاع روسیه گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کوریای شمالی، کیم و شویگو "نظرات سازنده خود را در مورد مسایل عملی برای تقویت بیشتر هماهنگی استراتیژیک و تکتیکی، همکاری و تبادل متقابل بین نیروهای مسلح دو کشور و در زمینه‌های دفاع و امنیت ملی تبادل کردند."

کیم در جریان سفر خود روز شنبه یکجا با شویگو بم‌افگن‌های استراتیژیک دارای قابلیت حمل سلاح هسته‌ای، میزایل‌های مافوق سرعت صوت و کشتی‌های جنگی روسیه را بررسی کرد.

گمان می‌رود که مسکو علاقمند خریداری مهمات از کوریای شمالی است تا جنگ اوکراین را تداوم ببخشد. این در حالی است که پیونگ یانگ می‌خواهد کمک روسیه را در بخش توسعهٔ برنامهٔ میزایلی این کشور به دست بیاورد.

با آنهم، کرملین گفته است که در این مورد هیچ توافقی امضا نشده و نخواهد شد.

گروه

XS
SM
MD
LG