لینک های دسترسی

Breaking News

عدم همکاری مسؤولان دولتی در شرق افغانستان با دست اندکاران مطبوعات


A journalist arrives at the Corinthia hotel after being evacuated from the Rixos Hotel in Tripoli in this image taken from TV Wednesday Aug. 24, 2011. International journalists were freed from the Rixos Hotel on Wednesday after being held for five days by

اين خبرنگاران بيشتر مسوولین ولايات لغمان، کنر و ننگرهار را مورد انتقاد قرارمي دهند.

ارشاد رغاند، یکی از این خبرنگاران است که می گوید در جریان تهیۀ گزارشات، با وصفی که مقامات ولايت لغمان يا کنر از رویداد ها مطلع استند اما نمی خواهند آن را با رسانه ها شریک سازند. وی از وجود مشکلات با مسوولین امنیتی نیز شاکی است.

ميرويس رحمانى، خبرنگار یکی از تلويزيون ها در شرق افغانستان می گوید که مسوولین امنیتی ولایت بر علاوۀ اینکه معلومات نمی دهند، با خبرنگاران برخورد درست نیز نمی کنند.

سباوون ساحل، گزارشگر یکی از تلویزیون ها نیز از برخورد نا مناسب مسوولین حکایت کرده شاکی است که در زمان وقوع حوادث امنیتی، مسوولین یا تلیفون های خود را خاموش می کنند و یا هم اظهار بی اطلاعی می کنند.

سيد سميع الله سيدى، خبرنگار یکی از روزنامه ها نیز با سایر گزارشگران محلی در زون شرق هم نظر است.

عبدالمعيد هاشمى، مسوول کميتۀ دفاع از حقوق خبرنگاران در زون شرق همۀ اين مشکلات را پذیرفته می گوید که مشکلات خبرنگاران تا حدی زیاد است که نمی توان آن را حساب کرد.

در حال حاضر هم اکنون بيش از 30 رسانۀ ملى وبين المللى در شرق افغانستان فعاليت دارد.

XS
SM
MD
LG