لینک های دسترسی

Breaking News

از قاچاق شمشیر سامورای ۷۰۰ سالهٔ جاپانی در سویس جلوگیری شد 


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

مقامات گمرکات سویس امروز ۳۱ می (۱۰ جوزا) گفتند که از قاچاق یک شمشیر عتیقهٔ سامورای جاپانی که در حدود ۷۰۰ سال قدامت دارد، در جریان تلاشی وسایط جلوگیری کردند.

دفتر گمرکات و امنیت سرحدات سویس با نشر اعلامیه‌ای گفته است که شمیشر "کاتانا" که قدامت آن به سال ۱۳۵۳ بر‌می‌گردد و در حدود ۷۰۰ هزار دالر ارزش دارد را در نزدیکی زوریخ در موتری کشف کردند که نمبر پلیت سویس داشت.

مقامات گفته اند که در جریان این تلاشی، اشیای دیگر، به شمول یک کتاب عتیقه، یک قرار داد و یک رسید فروشات نیز به دست آمده است.

راننده‌ٔ این موتر که دختراش او را همراهی می‌کرد، این آثار را در جریان عبور از مرز آلمان ثبت نکرده بود.

مقامات گمرک سویس گفته اند که تحقیقات جنایی را آغاز کرده و یافتند که رانندهٔ‌ موتر مالک این اشیا نبوده و به دستور کسی دیگری آنرا انتقال می‌داد.

متخصصین گمرک گفته اند که انتقال آثار مانند این شمشیر سامورای مخالف قانون انتقال دارایی‌های فرهنگی سویس است؛ قانونی که برای حفاظت از میراث‌های فرهنگ و جلوگیری از دزدی، غارت و صادات و واردات ملکیت‌های فرهنگی ایجاد شده است.

مقامات محلی به دلیل تخطی از این قانون، کارفرمای این راننده را بیش از ۶۰۰۰ یورو جریمه نقدی کرده و در عین حال ۵۴۰۰۰ فرانک از راننده گرفته و قرار است که او ۸۰۰ هزار فرانک دیگر جریمه شود.

XS
SM
MD
LG