لینک های دسترسی

Breaking News

نمایندۀ جدید ملل متحد برای افغانستان به کارش آغاز کرد


رییس جدید هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) روز پنجشنبه ۲۳ اپریل (۴ ثور) کارش را به طور رسمی آغاز کرد.

انتونیو گوتیرش، منشی عمومی ملل متحد در ۲۴ مارچ سال روان میلادی، دیبرا لاینز را به جای تدامیچی یاماموتو، رییس پیشین هیات معاونت ملل متحد در افغانستان تعیین کرد.

خانم لاینز در یک تویت، خواهان همکاری در بخش صلح، حقوق بشر، رفاه و حمایت از افغان‌ها شده است.

او گفته است: "من افتخار می‌کنم که کار را به عنوان نماینده سازمان ملل در افغانستان آغاز کردم. من مشتاقانه منتظر تقویت مشارکت خود با افغان‌ها و حمایت از کار برای تحقق صلح، حقوق بشر و رفاه برای همه هستم".

همچنان بر بنیاد اعلامیه یوناما، خانم لاینز گفته است که با وجود چالش‌های بزرگ به شمول جنگ و شیوع بیماری کووید-۱۹ در افغانستان، فرصت‌های چون مذاکرات صلح در آن کشور امیدواری را برای آیندۀ روشن ایجاد می‌کند.

خانم لاینز پیش از این در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به حیث سفیر کانادا در افغانستان نیز کار کرده است. او پیش از سمت جدیدش سفیر کانادا در اسراییل بود.

یوناما گفته است که رییس جدید این دفتر تا رسیدن به کابل، کارش را از کانادا پیش خواهد برد.

حکومت افغانستان از آغاز کار خانم لاینز به حیث رییس جدید یوناما در آن کشور استقبال کرده است. صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان خطاب به خانم لاینز گفته است: "این بسیار خوب است که شما را دوباره در کابل با خود داریم".

دیبرا لاینز در حالی به حیث نمایندۀ ملل متحد در افغانستان کارش را آغاز کرده است که آن کشور تلاش‌ها برای مبارزه با کروناویروس و آغاز مذاکرات صلح با طالبان جریان دارد.

همچنان افغانستان در این مقطع زمانی با کشمکش‌های سیاسی مواجه است و هنوز هم جنجال‌های سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله حل نشده است.

XS
SM
MD
LG