لینک های دسترسی

Breaking News

نمایش گوشی جدید آیفون ۱۳و سقوط ارزش اسهام شرکت اپل


شرکت اپل در بزرگ‌ترین رویداد سالانه خود، روز سه شنبه ۱۴ سپتمبر (۲۳ سنبله) از محصولات جدید این شرکت رونمایی کرد.

به گزارش اسوشیتدپرس، در این برنامه از پیش فلمبرداری شدهٔ مجازی، تیم کوک، مدیر عامل اپل سری جدید آیپد، اپل واچ، و آیفون را به صورت رسمی معرفی کرد و درباره سایر برنامه‌ها و خدمات جانبی این شرکت توضیحاتی داد.

گوشی هوشمند جدید اپل یا آیفون ۱۳ نسبت به مدل قبل تغییر عمده‌ای نداشته است ولی فضای ذخیره‌سازی بیشتری دارد.

این گوشی که به شبکه نسل پنجم یا "۵ جی" متصل است، دارای قابلیت‌های جدیدی در کمره خود است که کیفیت عکاسی و تصویربرداری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

آیفون ۱۳ نیز در چهار مدل معمولی، مینی، پرو، و پرو مکس عرضه خواهد شد و قیمت پایه مدل‌های آن از ۷۰۰ دالر تا ۱۱۰۰ دالر است.

بر اساس برنامه کنونی، فروش آیفون ۱۳ سر از تاریخ ۲۴ سپتمبر در نمایندگی‌های این شرکت و سایر فروشگاه‌ها آغاز می‌شود.

یکی از مهترین ویژگی‌های آیفون ۱۳، گزینه فضای ذخیره‌سازی بیشتر تا هزار گیگابایت است که نسبت به گذشته تقریباً دو برابر شده است و می‌تواند حدود ۲۵۰ هزار عکس یا ۵۰۰ ساعت فلم با کیفیت بالا را ذخیره کند.

آقای کوک در مراسم سالانهٔ اپل گفت که کمرهٔ آیفون ۱۳ دارای لنز قوی‌تر و عریض‌تری است و قابلیت بیشتری برای تصویربرداری شبانه دارد. این کمره گزینه جدیدی نیز برای فلمبرداری با کیفیت سینمایی دارد که می‌تواند در تهیه و تولید فلم و سریال کار گرفته شود.

بتری این گوشی جدید نیز نسبت به آیفون ۱۲، طول عمر بیشتری دارد ‌و سریع تر چارج می‌شود.

مراسم رونمایی از محصولات جدید اپل، مانند برنامه‌های مشابه سایر شرکت‌های فناوری، بیشتر به معرفی گزینه‌های به‌روز رسانی شده محصولاتی مانند آیفون اختصاص داشت و به عبارتی سرعت نوآوری‌های اساسی در گوشی‌های هوشمند کاهش یافته است.

این یکی از دلایل مهمی است که کاربران ترجیح می‌دهند تا از گوشی‌های قدیمی خود برای مدت بیشتری استفاده کنند و فروش این محصولات در سال‌های اخیر کاهش یافته است.

گوشی آیفون ۱۲ به دلیل عرضهٔ آن با همه‌گیری کروناویروس و نیاز کاربران به گوشی‌های‌ هوشمند جدید و بهتر باعث شد تا فروش آن نسب به مدل قبلی بیش از ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد و در نتیجه ارزش شرکت اپل از مرز ۲۵۰۰ میلیارد دلار فراتر رود.

اما پس از مراسم سه شنبه، ارزش اسهام اپل یک درصد سقوط کرد. این امر نشان می‌دهد که آیفون ۱۳ انتظارات سهامداران را برآورده نکرده است و احتمالاً فروش خیره‌کننده‌ای نخواهد داشت.

هر چند که در سال‌های اخیر گوشی هوشمند آیفون، مهمترین محصول اپل بوده است، ولی سری هفتم "اپل واچ" که دارای صفحه بزرگ‌تری است، و حتا آی‌پد جدیدی که به شبکه نسل پنجم متصل است، هیجان بیشتری را در میان خریداران ایجاد کرده است.

XS
SM
MD
LG