لینک های دسترسی

Breaking News

اپل آیفون ۱۲ را معرفی کرد؛ در مورد ویژگی‌های آن بدانید


شرکت اپل روز سه شنبه ۱۳ اکتوبر (۲۲ میزان) آیفون ۱۲ را در چهار اندازه متفاوت معرفی کرد.

نظر به ادعای اپل، هر چهار نوع آیفون ۱۲ در مقایسه با نسل‌های گذشتۀ آن ویژگی‌های بهتر دارد و حتا برخی از خصوصیات آن فقط منحصر به آیفون است و در تلیفون‌های دیگر وجود ندارد.

طراحی ظاهر آیفون ۱۲ تغییر کرده و چوکات آن تقریباً چهار کنج و مانند آیفون ۴ می‌باشد. صفحه نمایشی آن به مراتب محکم بوده و نظر به گفته اپل از یک ترکیب خاص سرامیک ساخته شده است و در صورت افتیدن روی سطح سخت، چهار برابر مقاومت بیشتر دارد.

بزرگترین ویژگی هر چهار نوع آیفون ۱۲، قابلیت وصل شدن آن با شبکه ۵ جی است و این نخستین نسل آیفون می‌باشد که با این ویژگی به بازار می‌آید، در حالی که شرکت‌های دیگر مانند سمسونگ کوریای جنوبی و واوی چینی چند سال می‌شود که تلیفون‌های ۵ جی را به بازار عرضه کرده اند.

شرکت اپل ادعا می‌کند که قابلیت وصل شدن آیفون با شبکه 5 جی نسبت به گوشی‌های دیگر بهتر است زیرا اپل روی نرم افزار و سخت افزار آن با دقت کار کرده تا به طور عالی با این شبکه انترنتی وصل شود.

نظر به ادعای شرکت اپل، وصل شدن با شبکه ۵ جی، فعالیت این تلیفون را به مراتب سریع‌تر کرده است و داده‌های زیادی را می‌توان در چند ثانیه در آن ذخیره کرد. دیدن تصاویر با کیفیت عالی و بازی‌های کمپیوتری با گرافیک سنگین را به آسانی می‌توان در آیفون جدید تماشا کرد. اپل همچنان یک ویژگی تازه را به نام “MagSafe” برای هرچهار نوع آیفون معرفی کرد. با استفاده از این سیستم می‌توان تلیفون را آسانتر و سریعتر چارج کرد.

ویژگی‌های چهار نوع مختلف آیفون ۱۲

آیفون ۱۲ صفحه نمایشی ۶.۱ انچ OLED دارد و تصاویر با کیفیت HDR را به صورت عالی نمایش می‌دهد و شمار پکسل های آن دو برابر بیشتر از نسل قبلی آن می‌باشد. چوکات آن از المونیم ساخته شده و در مقایسه با نسل گذشته باریکتر و سبک می‌باشد.

دو کمره در عقب و یک کمره در جلو دارد و در فضای کم نور بهتر عکاسی و فلم‌برداری می‌کند. آیفون ۱۲ را در چهار رنگ و با ظرفیت ذخیرۀ ۶۴ گیگابایت، ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۸ گیگابایت می‌توان خریداری کرد. قیمت آن ۷۹۹ دالر امریکایی است.

آیفون ۱۲ مینی صفحه نمایشی ۵.۴ انچ دارد و نظر به ادعای شرکت اپل، باریکترین، کوچکترین و سبکترین تلیفون ۵ جی در جهان است. آیفون ۱۲ مینی اکثر ویژگی‌های آیفون ۱۲ را، مانند وصل شدن با شبکه ۵ جی، دو کمره در عقب، صفحه نمایشی با کیفیت و محکم، پروسسر سریع و سیستم "ماگ سیف" دارا می باشد، ولی اندازه آن کوچک است. قیمت این تلیفون ۶۹۹ دالر امریکایی است.

آیفون ۱۲ پرو صفحه نمایشی ۶.۱ انچ Super Retina XDR دارد و کناره های آن باریک است. چوکات این کوشی از فولاد ضد زنگ ساخته شده و صفحه نمایش آن کیفیت عالی نمایش دارد و در مقایسه با نسل گذشته، چهار برابر محکمتر می باشد.

آب داخل آیفون ۱۲ پرو نمی‌رود و در مقابل خراشیده شدن مقاومت بهتر دارد. یکی از ویژگی‌هایی که آیفون ۱۲ پرو را از انواع ارزانتر آن متفاوت‌تر می‌سازد، کیفیت بلند سه کمره عقبی آن است. شرکت اپل ادعا می‌کند که عکاسی و فلم‌برداری این تلیفون در فضای کم نور به مراتب بهتر شده و حتا مانند کمره‌های عالی سینمایی فلم‌برداری می‌کند. آیفون ۱۲ پرو را می‌توان با قیمت ۹۹۹ دالر امریکایی خریداری کرد.

آیفون ۱۲ پرو مکس صفحه نمایشی ۶.۷ انچ Super Retina XDR دارد و بزرگترین آیفون است که تا حال به بازار عرضه می‌شود. اکثر ویژگی‌های این تلیفون با نوع کوچکتر آن یعنی آیفون ۱۲ پرو مشابه است، ولی اندازه بطری و صفحه نمایشی آن بزرگتر بوده و کیفیت کمره‌های آن از تمام انواع آیفون ۱۲ بهتر می باشد.

متصدیان اپل گفته اند که عکاسی و فلم‌برداری این تلیفون در فضای کم نور، ۸۷ درصد بهتر است. در آیفون ۱۲ پرو مکس می‌توان تصاویر را با کیفیت بسیار بلند “RAW” فلم برداری و منتاژ کرد و اپل می‌گوید که این یگانه تلیفون در جهان است که ویدیو را با کیفیت “Dolby Vision HDR” ثبت می‌کند و به گفتۀ مسوولان اپل، با استفاده از آیفون ۱۲ پرو مکس، می‌توان فلم سینمایی با کیفیت عالی تولید کرد. قیمت آیفون پرو مکس ۱۰۹۹ دالر امریکایی است.

اپل به دلیل همه گیری ویروس کرونا و مختل شدن روند تولید محصولات این شرکت، نسل جدید آیفون را با یک ماه تاخیر معرفی کرد ولی یک خبر خوب برای مشتریان آیفون این بود که خلاف معمول، اپل قیمت آیفون‌های جدید را افزایش نداده است.

XS
SM
MD
LG