لینک های دسترسی

Breaking News

شناسایی سومین واقعه مثبت پولیو در افغانستان


از آغاز سال جاری میلادی تا حال سه واقعه مثبت پولیو شناسایی شده است که دو واقعه در ولایت کنر و یک واقعه در هلمند ثبت شده است.

سردار محمد پرویز مسوول معافیت کتلوی وزارت صحت عامه به صدای امریکا گفت که این طفل در منطقه کوهستانی شلتن ولسوالی شیگل به بیماری پولیو مبتلا شده و فلج گردیده است.

پرویز گفت "با تأسف بعد از چاشت روز گذشته اطلاع حاصل کردیم که یک واقعه مثبت پولیو در ولسوالی شیگل در همان منطقۀ که چند وقت پیش یک واقعه مثبت شده بود، شناسایی شده و یک پسر ۱۲ یا ۱۳ ماهه فلج شده است."

مسؤول معافیت کتلوی وزارت صحت افزود که تا حال راپور جنیتیک این واقعه به آنها نرسیده است؛ اما گمان می‌رود که ویروس مشابه باشد.

شیگل از جمله ولسوالی‌های ناامن در شرق افغانستان می‌باشد که بیشتر اطفال به دلیل بی‌امنی به واکسین پولیو دسترسی ندارند.

مسؤول معافیت کتلوی نیز تأیید کرد که در این ولسوالی دسترسی به اطفال زیر سن پنج سال خیلی کم است و گفت "در این ولسوالی ما دسترسی نداریم، کمپاین‌ها یا هیچ نمی‌شود و یا اگر می‌شود بسیار کم است."

آقای پرویز گفت برای اینکه بتوانند به مناطق ناامن از جمله به ولسوالی شیگل دسترسی پیدا کنند، برنامه‌های تازه‌ای را روی دست گرفته اند.

او افزود که آنها برعلاوۀ کمپاین‌های سیار و جابه‌جا می‌خواهند از طریق کمک‌های اولیه به خانواده‌ها و اطفال زیر سن پنج سال برسند، تا بتوانند که آنها را واکسین کنند.

از آغاز سال جاری میلادی تا حال سه واقعه مثبت پولیو در افغانستان شناسایی شده است که دو واقعه در ولایت کنر و یک واقعه در هلمند ثبت شده است.

XS
SM
MD
LG