لینک های دسترسی

Breaking News

قوای تازه دم امریکایی وارد هلمند شد


آموزش و مشاورت به قوای افغان تنها ماموریت نظامیان تازه دم امریکایی در هلمند خوانده شده است

گروه ۳۰۰ نفری نظامیان امریکایی که به تازگی به افغانستان رسید، روز دوشنبه در ولایت ناآرام هلمند مستقر شد.

ماموریت اصلی این گروه ۳۰۰ نفری، آموزشدهی و مشاورت به قوای افغان عنوان شده است و به نقل از روزنامۀ مرین تایمز، این نظامیان درگیر عملیات جنگی نخواهند بود و استقرار آنان بخشی از برنامۀ منظم تغییر و تبدیل نوبتی قوا خوانده شده است.

پس از انتقال کامل مسوولیت های امنیتی به قوای افغان، بخش‌های از ولایت هلمند از کنترول قوای مسلح افغانستان خارج شده و طالبان بر آن ساحات حاکم شدند.

اما راجر ترنر، فرمانده قوای امریکایی مستقر در هلمند، به مرین تایمز گفته است که سربازان افغان اکنون ابتکار عمل را در دست دارند و عملیات پیهم را بر مواضع طالبان انجام می‌دهند.

انتقال زخمی شدگان از طریق هوا، کنترول هوایی و قابلیت‌های تدارکات هوایی از آموزش های جدید و اساسی است که قوای تازه دم امریکایی به سربازان افغان در هلمند آموزش می‌دهند، آموزش‌هاییکه تا کنون در سطح لواهای اردوی ملی افغان کم پیشینه بوده است.

جان نکلسن، فرمانده عمومی قوای امریکایی و ناتو در افغانستان، به عنوان بخشی از استراتیژی وی برای قطع منابع مالی طالبان، از چند ماه به اینسو حملات هوایی را بر انبارها و لابراتوارهای مخدرات این گروه افزایش داده است.

آموزش‌دهی سربازان افغان در بخش انتقالات و تدارکات هوایی نیز احتمالاً برای تقویت و حمایت از استراتیژی تخریب شبکۀ مخدرات طالبان باشد.

XS
SM
MD
LG