لینک های دسترسی

Breaking News

نیوزیلند به دلیل خطر امنیتی رقابت با پاکستان را ترک کرد


تیم ملی نیوزیلند که قرار بود سلسلهٔ از رقابت‌ها را در پاکستان انجام دهد، به دلیل خطر امنیتی این کشور را ترک می‌کند.

رمیز راجا، رییس بورد کرکت پاکستان گفت که این تصمیم ناگهانی نیوزیلند مایه تاسف است، اما اسلام‌آباد می‌داند که چگونه بر این بحران چیره شود.

قرار بود این سلسلهٔ از رقابت‌ها با سه بازی یک روزه یا ۵۰ اووره در شهر راولپندی آغاز شود، اما تیم نیوزیلند به دلیل آنچه که آنرا خطرات امنیتی خواند به ستدیوم ورزشی نرفت.

آقای راجا افزود: "در گذشته نیز با چنین شرایطی مقابل شده ایم و هموراه بر آن چیره شده ایم. ما مقاومت فوق‌العاده داریم... این یک پس‌رفت در خصوص راه اندازی بازی‌های بین المللی کرکت در پاکستان است، اما از این بحران نیز بدر خواهیم آمد."

این در حالی است که تیم انگلستان نیز سفر ماه‌ آیندهٔ تیم‌های ملی زنان و مردان این کشور به پاکستان را بررسی می‌کند و آسترالیا که قرار است اوایل سال‌ آینده برای انجام رقابت‌ها به پاکستان برود نیز گفته است که وضعیت را از نزدیک نظارت می‌کند.

شماری از بازیکنان تیم ملی کرکت پاکستان خشم و ستوه شان را در مورد این تصمیم نیوزیلند در صفحات تویترشان ابراز کردند.

شعیب اختر، بازیکن پیشین تیم ملی کرکت پاکستان گفته است که تیم نیوزیلند با این تصمیم تیم کرکت پاکستان را نابود کرد.

پس از ۱۸ سال، این نخستین بار بود که تیم نیوزیلند برای اشتراک در رقابت‌های کرکت با تیم پاکستان، به این کشور سفر کرده بود.

باز‌ی‌های بین المللی کرکت پس از آن در پاکستان به آخرین حد رسید که در سال ۲۰۰۹ گروهی از تندروان بر بس حامل تیم کرکت سریلانکا حمله کرد؛ حمله‌ای که در آن شش منسوب پولیس و دو غیر نظامی کشته شدند.

XS
SM
MD
LG