لینک های دسترسی

Breaking News

نه قوماندان گروه طالبان در ولایت لغمان کشته شدند


مقامات می گویند که نیروها افغان در این عملیات، حمایت نیروهای هوایی را نیز داشتند.

سرحدی ځواک سخنگوی والی لغمان به صدای امریکا گفت شب گذشته در نتیجه عملیات مشترک نیروهای افغان در ولایت لغمان، ۱۸جنگجوی گروه طالبان شامل نه قوماندان معروف این گروه کشته و ده تن دیگرشان زخمی شدند.

آقای ځواک افزود نیروها افغان در این عملیات، حمایت نیروهای هوایی را نیز داشتند.

به گفتۀ سخنگوی والی لغمان، شب گذشته عملیاتی موسوم به الماس ۳۹ در ولایت لغمان آغاز گردید، که همین اکنون در مناطق شامرام، قلعتک و صبر آباددرگیری میان نیروهای طرفدار دولت و مخالفان مسلح جریان دارد وعملیات به شدت به پیش روان است.

آقای ځواک گفت در میان نه تن از قوماندانان معروف طالبان که در این عملیات کشته شدند، اسم سنگری معروف به خیبر، یکی از ماین گذاران وحمله کنندگان در مسیر الیشنگ-دولت شاه شامل است که کشته شدن وی یک دست آورد بزرگ به نیروهای امنیتی است.

در همین حال دگرمن شیرین آقا فقیری سخنگوی قول اردوی ۲۰۱سیلاب در شرق افغانستان گفت در جریان این عملیات به افراد ملکی و نیروهای افغان آسیب نرسیده است.

طالبان مسلح هنوز در مورد عملیات موسوم به الماس ۳۹ اظهار نظر نکرده اند.

رهایی ۱۴ کارمند یک مدرسه ازسوی گروه داعش در ننگرهار

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت دوازده عالم دین دو کارمند یک مدرسه دینی در ننگرهار، از سوی داعش رها گردیدند.

آقای خوگیانی افزود که این افراد در ولسوالی ده بالا ولایت ننگرهار چهل روز پیش، در هنگام اخذ امتحان شاگردان مدرسه از سوی گروه داعش گروگان گرفته شده بودند و بدون قید وشرط از سوی این گروه رها گردیدند.

به گفته خوگیانی این افراد به سبب تلاش های نیروهای امنیتی افغان وسران قومی از چنگ داعش رها شدندو

حاجی سازولی ولسوال ده بالا گفت افراد رها شده از چنگ داعش به خانه های شان در ولسوالی های ده بالا و رودات برگشتند.

به گفته حاجی ساز ولی، معلمان مدرسه دینی ولسوالی ده بالا، شب گذشته در منطقه "تورراغه بین" ولسوالی های رودات وده بالا رها شدند.

حاجی ساز ولی افزود که اکنون فقط یک بزرگ قومی مربوط به ولسوالی ده بالا در بند داعش است.

محمد آصف مسؤول مطبوعاتی ریاست معارف ننگرهار گفت این علمای دین، معلمان مدرسه مشرملاصاحب مربوط به ولسوالی ده بالا اند.

گروه داعش هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده است.

بیش از چهل باشنده ولسوالی پچیرواگام، ولایت ننگرهار که در آن ولسوالی از سوی داعش گروگان گرفته شده بودند، دو هفته پیش، در نتیجه عملیات مشترک نیروهای افغان در ولسوالی ده بالا از چنگ داعش رها شدند.

XS
SM
MD
LG