لینک های دسترسی

Breaking News

نارضایتی ناتو از کاهش نیروهای امریکایی از آلمان


پس از آن که دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده از کاهش ۵۰ در صد نیروهای امریکایی از آلمان خبر داد، ناتو می‌گوید که امریکا باید جزییات این اقدام ناگهانی را واضح سازد.

ینز ستلوتنبرگ،‌منشی عمومی ناتو امروز ۱۶ جون (۲۷ جوزا) گفت که اعضای این پیمان آمادهٔ‌ چنین اقدامی نبوده و هنوز واضح نیست که این تصمیم چه زمانی و چه گونه عملی خواهد شد.

او گفت که با رییس جمهور ترمپ و سایر مقامات امریکایی در این مورد صحبت کرده است: "این یک قرار دوجانبه میان امریکا و آلمان است، اما برای همهٔ متحدین اهمیت دارد."

هایکو ماس،‌ وزیر خارجهٔ المان امروز گفت که حضور نیروهای امریکایی در آلمان برای امنیت اروپایی‌ها و امریکایی‌ها اهمیت دارد.

این در حالی است که وزیر دفاع آلمان هفتهٔ گذشته با انتقاد بر رییس جمهور ترمپ گفت که او از این تصمیم بی خبر بوده است.

دونالد ترمپ بر آلمان انتقاد دارد که مصارف بخش دفاعی این کشور کم است. او دیروز یک بار دیگر کاهش نیروهای امریکایی در آلمان را تایید.

رییس جمهور ترمپ دستور داده است که ۹۵۰۰ نظامی امریکایی تا ماه سپتمبر از آلمان به امریکا برگردانده شود. در حال حاضر، کم و بیش ۳۴۵۰۰ هزار نظامی امریکایی در پنج پایگاه نظامی در آلمان مستقر اند.

دو تن از دپلومات‌های ناتو گفته اند که ایالات متحده تا اکنون در این مورد به متحدین ناتو گزارش نداده است،‌ اما ممکن به در روزهای آینده در جریان نشست وزرای دفاع ناتو در این مورد صحبت کند.

XS
SM
MD
LG