لینک های دسترسی

Breaking News

کاربرد شفاخانه به حیث سنگر پولیس در نورستان


باشندگان ولسوالى دوآب ولايت نورستان شکايت دارند که پوليس شفاخانه محلى را پوسته امنيتى ساخته و دروازه هاى آن بروى مريضان مسدود کرده است.

آنان شکایت دارند در صورتیکه این شفاخانۀ ۳۰ بستری دوباره به فعالیت آغاز نکند، باشندگان با مشکلات فراوان طبی و درمانی مواجه خواهند شد.

عبدالواحد یکی سران قومی این ولسوالی به رادیو آشنا گفت پس از آنکه طالبان بر ساختمانهاى دولتى هجوم برده آنها را به آتش کشیدند، پوليس ساختمان شفاخانه را تصرف نموده و در آنجا مستقر شدند.

نماینده های قومی شکایت دارند که اکنون در آن منطقه هيچ دوا براى مريضان دريافت نمي شود، دواخانه ها مسدود شده و داکتران نیز فرار کرده اند.

حافظ عبدالقيوم والى نورستان ضمن تائيد این مشکل گفت که تا روز دوشنبۀ آینده به آن رسیدگی صورت خواهد گرفت. او افزود که دلیل مستقر شدن پولیس در داخل شفاخانه نبود سرپناه برای قوای امنیتی بوده است.

به گفتۀ آقای قیوم "ديگر جاى نبود، ما گفتيم که اين مردم بايد تا عيد قربان اين جا را تخليه نمايند، بخاطریکه... همه ساختمانها در اثر درگيرى حريق گرديده بود، داکتران قبلاً به نورگرام رفته بودند، جلسه امنيتى را دعوت کرديم واين مشکل را تا روز دوشنبه حل مينمايم."

دوآب يکى از ولسواليهاى مرزی افغانستان است که بیشتر اوقات با تهدید مخالفان مواجه است.

این ولسوالی يک ماه پیش چندين بار هدف حملات گروهى طالبان قرار گرفت که در اثر آن ساختمان هاى دولتى در ان ولسوالى طعمه آتش شد که جز از شفاخانه 30 بسترى ديگر ساختمان محفوظ نبود و آنهم اکنون به قرار گاه پوليس دوآب مبدل گرديده است.

XS
SM
MD
LG