لینک های دسترسی

Breaking News

شمار جان باختگان زلزلۀ هایتی به ۲۲۰۷ نفر رسید


به اثر زلزلۀ شنبۀ گذشته بیش از ۵۰ هزار خانه تخریب شده و بیش از ۱۲ هزار نفر دیگر زخمی نیز شده اند

مقام‌های هایتی روز یکشنبه ۲۲ اگست ( ۳۱ اسد) گفتند که شمار جان باختگان زلزله ۷.۲ درجۀ ریشتر آن کشور به ۲۲۰۷ نفر افزایش یافته است.

مقام‌ها گفته اند که ۳۴۴ نفر دیگر به اثر این زلزلۀ مهلک هنوز هم ناپدید اند و بیش از ۱۲هزار نفر دیگر زخمی نیز شده اند.

به گفتۀ اداره محافظت ملکی هایتی، بیش از ۵۰ هزار منزل رهایشی به اثر زلزلۀ شنبه گذشته تخریب شدند. این زلزله موجب تخریب مکاتب، شفاخانه‌ها، جاده‌ها و دفاتر نیز شده است.

در همین حال، مقام‌های ملل متحد گفته اند که بیش از یک میلیون نفر به اثر این زلزلۀ شدید متاثر شده اند و ده‌ها هزار خانواده، بی خانمان شده اند.

ادارۀ زمین شناسی ایالات متحده گفته است که مرکز این زلزله در فاصلۀ ۱۲۵ کیلومتری غرب پورتو پرنس، پایتخت هایتی و در ۱۰ کیلومتری عمق زمین رخ داده است.

بر اساس گزارش‌ها، کمک‌های بشری و مواد اولیه به مناطق آسیب‌دیده به دلایل مختلف از جمله تخریب پل‌ها و توفان‌های فصلی با مشکل مواجه بوده است.

در عین حال، اداره‌های کمک‌رسانی انتقال مواد اولیه از جمله آب، مواد خوراکی و طبی را به نیازمندان متوقف کرده است و دلیل آنرا چور و چپاول لاری‌های حامل کمک‌های اولیه توسط باندهای تبهکار عنوان کرده اند.

پس از ترور جوولن مویس، رییس جمهور هایتی، به تاریخ هفتم جولای، این کشور دچار آشفتگی بوده است. در حملۀ که بر منزل رییس جمهور فقید هایتی صورت گرفت، همسرش، مارتین مویس، نیز زخمی شد.

XS
SM
MD
LG