لینک های دسترسی

Breaking News

ملل متحد: چهار میلیون افغان به کمک های عاجل بشردوستانه نیاز دارد


(عکس از آرشیف)

دفتر ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه یا اوچا می گوید که امسال حدود چهار میلیون افغان به کمک های عاجل بشردوستانه نیاز دارد.

اوچا روز پنجشنبه (۱۰ جوزا) گفت که ادامه خشکسالی در افغانستان سبب شده تا شمار افراد نیازمند برای دریافت کمک های عاجل بشردوستانه افزایش یابد.

اوچا گفت که در «طرح واکنش در برابر نیازمندی های بشردوستانه» که در دسمبر سال گذشته نشر شد، ۴۳۰ میلیون دالر به خاطر رساندن کمک به ۲.۸ میلیون نفر در سراسر افغانستان در طول سال ۲۰۱۸ از جامعه جهانی تقاضا شده بود.

به گفته این اداره ملل متحد، در فصل زمستان سال گذشته میزان بارندگی در بسیاری مناطق افغانستان تا ۷۰ در صد کاهش یافت که در نتیجه برای پنجمین سال متواتر فصل کاشتن گندم را متاثر کرد.

گزارش اوچا می افزاید که بررسی اوضاع نشان می دهد که افغانستان با خشکسالی روبرو بوده و این سبب شد تا درخواست بودجه برای «طرح واکنش در برابر نیازمندی های بشردوستانه» بازنگری گردد.

در طرح بازنگری شده، اوچا خواستار ۵۴۷ میلیون دالر شده تا کمک های عاجل بشردوستانه را در طول سال ۲۰۱۸ به ۴.۲ میلیون افغان برساند.

دفتر ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه پیش بینی کرده که خشکسالی در افغانستان بیشتر خانواده های دهقان پیشه را که از قبل با عدم مصؤنیت غذایی روبرو اند، متاثر خواهد کرد.

در گزارش ملل متحد آمده است که حدود ۱.۴ میلیون افغان در سال جاری میلادی با تهدید عدم مصؤنیت حاد غذایی روبرو می باشد.

گزارش می افزاید که از آغاز سال جاری میلادی تا کنون تنها از ولایت هرات ۱۸۲۰۰ نفر به دلیل خشکسالی به ولایت های غور و بادغیس مهاجر شده است.

XS
SM
MD
LG