لینک های دسترسی

Breaking News

عروسی غم انگیز در هند؛ صد مهمان بیمار شد و داماد درگذشت


آزمایش کروناویروس نزد بیش از صد نفر پس از آن مثبت بر آمد که آنان در محفل عروسی و سپس مراسم جنازه دامادی شرکت کردند که گفته می‌شود در هنگام عروسی مبتلا به کووید۱۹ بود و در اثر این بیماری درگذشت.

مقامات ایالت بیهار هند روز چهار شنبه گفتند که داماد ۲۶ ساله هنگام ازدواج در ۱۵ جون علایم کروناویروس را داشت. داماد دو روز پس از عروسی فوت کرد.

راج کیشور چوهدری، رییس صحت عامه پتنا مرکز ایالت بیهار گفت:‌ "تا اکنون ۱۱۱ نفر از کسانیکه در مراسم عروسی یا جنازه وی اشتراک کرده بودند مثبت تشخیص شده اند. .. تمام افراد دیگر شناسایی و تجرید شده اند. "

داکتران مطمین نیستند که آیا داماد منبع عفونت بوده یا خیر، زیرا جسد وی پیش از آزمایشات لابراتواری، بر اساس رسوم هندی سوختانده شده بود. اما چوهدری گفت که تمام ۴۰۰ نفر که در مراسم عروسی و جنازه او اشتراک کرده بودند، تجرید خواهند شد.

داماد که انجنیر نرم‌افزار کمپیوتر بود یک هفته قبل از دهلی جدید به خانه آمده بود و در هنگام عروسی علایم کروناویروس نزدش ظاهر بود.

او برای چندی در شفاخانه بستری بود اما خانواده اش مرخصی او را جهت اشتراک در مراسم عروسی اشاز شفاخانه گرفتند.

تقریباً ۳۰۰ نفر در مراسم عروسی و ۲۰۰ نفر در مراسم تشیع جنازهٔ وی اشتراک کرده بودند.

مقامات می‌گویند که آزمایش کروناویروس نزد تمام اعضای خانوادۀ وی به شمول عروس منفی است.

براساس محدودیت های وضع شده در هند بخاطر جلوگیری از گسترش کروناویروس، حد اکثر شرکت کنندگان محفل عروسی ۵۰ نفر و از مراسم جنازه ۲۰ نفر باشد.

بر بنیاد آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح پنجشنبه دوم جولای (۱۲ سرطان) اضافه تر از ۶۰۴ هزار نفر در هند به کروناویروس مبتلا و اضافه تر از ۱۷۸۰۰ نفر جان هایشانرا از دست داده اند.

بیهار یکی از ایالت های فقیر هند بوده که ۱۲۰ میلیون نفوس دارد. تا اکنون ده هزار نفر در این ایالت به کروناویروس مبتلا شده و ۶۲ نفر جان داده است.

کارشناسان بر این باورند که به دلیل آزمایش ناکافی، آمار واقعی مبتلایان کووید۱۹ در هند به مراتب بیشتر از آن است که گزارش داده می‌شود.

XS
SM
MD
LG