لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد تند پاکستان از تصمیم امریکا در مورد حزب المجاهدین


حزب المجاهدین به رهبری سید صلاح الدین در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد.

پاکستان از تصمیم اخیر ایالات متحده مبنی بر وضع تعزیرات علیه حزب المجاهدین شدیداً انتقاد کرد.

حزب المجاهدین بزرگترین گروه تندرو در منطقه کشمیر است که بر ضد هند می جنگند. ایالات متحده روز چهارشنبه این گروه را درج فهرست سازمان های دهشت افگن ساخت.

نفیس ذکریا، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان روز پنجشنبه گفت که اسلام آباد از این تصمیم واشنگتن "مایوس" شده است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان افزود: "درج نام افراد و گروه های حامی حق خود مختاری کشمیری ها در فهرست دهشت افگنان (یک اقدام) کاملاً غیرموجه است."

نفیس ذکریا همچنین هند را به استفاده "بی رحمانه" قوه و نقض حقوق بشر در منطقه کشمیر متهم کرد و افزود که به جای حزب المجاهدین باید هند پاسخگو قرار داده شود.

ایالات متحده ماه گذشته میلادی نام سید صلاح الدین، رهبر حزب المجاهدین را که در پاکستان مستقر است، نیز در فهرست دهشت افگنان قرار داد.

بر اساس این تصمیم واشنگتن، تمام دارایی های حزب المجاهدین در ایالات متحده مسدود گردیده و شهروندان امریکایی از هر گونه معامله با آن گروه و یا اعضای آن منع شده اند.

هند و پاکستان پس از آنکه در سال ۱۹۴۷ استقلال خود را از بریتانیا بدست آوردند، تا کنون سه بار با هم جنگیده اند که دو جنگ آن روی مسئله کشمیر بوده است.

دهلی جدید ادعا دارد که اسلام آباد از شورشیان مسلح که در برابر حکومت هند در کشمیر می جنگند، حمایت می کند – اتهامی که پاکستان همواره آن را رد کرده است.

پاکستان بار ها گفته است که آن کشور از جنبش استقلال طلبی کشمیری ها تنها حمایت معنوی و دیپلوماتیک می کند.

XS
SM
MD
LG