لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن هفت تن در سقوط هلیکوپتر در پاکستان


طالبان پاکستان مسولیت سقوط این هلیکوپتر را بر عهده گرفته اند، اما حکومت دلیل آنر مشکلات تخنیکی خوانده است.

در نتیجه سقوط یک هلیکوپتر در منطقه گلگیت بلتستان پاکستان حداقل هفت تن به شمول سفرای فلیپین و ناروی و خانم های سفرای مالیزیا و اندوزیا، کشته شدند.

مقامات پاکستانی گفته اند که این هلیکوتر روز جمعه در منطقه دره نلتار سقوط کرد. دو پیلوت و یک خدمه نیز در میان کشته شدگان است.

جنرال عاصم باجوه، سخنگوی نظامی پاکستان، در صفحه تویتر اش نوشته است که سفرای پولند و هالند در جمله نجات یافته گان است و شدت جزاحت آنان متفاوت است.

منطقه گلگت بلتستان پاکستان
منطقه گلگت بلتستان پاکستان

طالبان پاکستان مسولیت سقوط این هلیکوپتر را بر عهده گرفته و ادعا کرده اند که آنان نواز شریف، صدراعظم آن کشور را هدف قرار داده اند.

ولی تلویزیون دولتی پاکستان به نقل از خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان گزارش داده است که سقوط آن هلیکوپتر فقط به دلایل نقض تخنیکی صورت گرفته است—نه اعمال دهشت افگنی.

دفتر نواز شریف گفته است که صدراعظم آن از طریق طیاره راهی منطقه گیلگیت بود، ولی بعد از خبر سقوط هلیکوپتر، دو باره به اسلام آباد بر گشت.

وزارت خارجه پاکستان طی یک اعلامیه گفت که سفرای بیشتر از ۳۰ کشور با خانواده های شان و هم چنان شماری از مقام های پاکستانی توسط طیاره C-130 به شهرک گیلگیت مواصلت کرده بودند و از آنجا توسط چهار هلیکوپتر به دره نلتر، برای یک سفر تفریحی سه روزه منتقل گردیدند. هلیکوپتریکه سقوط کرد ۱۷ سرنشین داشت.

XS
SM
MD
LG