لینک های دسترسی

Breaking News

هندوهای پاکستانی: مسلمانان تندرو مانع ساختن معبد شده اند 


هندوهای پاکستانی می‌گویند که حکومت پژورهٔ ساختن یک معبد را در اسلام آباد تمویل کرده است، اما رهبران اسلامی و سیاسیون تندرو مانع آن شده و می‌گویند که اختصاص دادن پول دولتی به معبد، خلاف عقاید اسلامی پاکستان است.

اعضای این اقلیت می‌گویند که داشتن معبد از حقوق اساسی دینی شان بوده و عهد کرده اند که اگر حکومت از آنان حمایت نکند، به مصرف شخصی معبد را اعمار خواهند کرد.

لال چند ملهی، عضو اقلیت هندوها و دستیار پارلمانی حقوق بشر در مجمع ملی پاکستان به صدای امریکا گفت که عمران خان، صدر اعظم پاکستان به درخواست او به تخصیص ۱۰۰ میلیون روپیه به این پروژه توافق کرده است.

او گفت که مندر شری کرشنا یک مجموعهٔ از عبادت‌گاه، هندوسوزان و مرکز اجتماعی برای حدود چهار میلیون هندوی پاکستانی خواهد بود.

کار ساختمانی این معبد به تاریخ ۲۳ جون آغاز شد، اما به تاریخ اول جولای رهبران اسلامی از مدراس مختلف در یک کنفرانس خبری مخالفت شان را با آن ابراز کردند.

حزب جمعیت علمای اسلام تعهد کرده است که اجازه نخواهد داد این مبعد اعمار شود.

مولانا عبدالمجید، رهبر این حزب تهدید کرده است که اگر حکومت اجازه دهد در کشور اسلامی معبد اعمار شود با واکنش شدید رو به رو خواهد شد.

حکومت پاکستان پس از آنکه اقامه دعوا در محکمه درج شد، کار ساختمانی معبد را توفق داده و بودجهٔ اختصاصی را نیز به گونه موقت قطع کرده است.

گروه‌های مدافع حقوق بشر مانند،‌ دیدبان حقوق بشر و عفو بین الملل اقدام رهبران اسلامی تندرو را تعصب‌آمیز خوانده و از حکومت پاکستان خواسته اند که کار اعمار معبد را فوراً‌ آغاز کند.

XS
SM
MD
LG