لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان پاکستانی در خیبرپشتونخوا دو منسوب پولیس را کشتند


مقامات امنیتی در ایالت خیبر پشتونخوا گفتند که در دو حملهٔ جدا گانه دو منسوب پولیس به ضرب گلوله کشته شدند. تحریک طالبان پاکستان مسوولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

مقامات پولیس محلی گفته اند که این کارمندان پولیس از تیم‌های احصاییه محافظت می‌کردند.

فاروق خان، مقام پولیس در شهر تانک گفت که مردان مسلح بر گروهی از منسوبین پولیس که مصروف تامین امنیت یک تیم احصاییه بودند گلوله باری کردند که در نتیجهٔ آن یک منسوب پولیس کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

در حملهٔ دومی در ساحهٔ لکی مروت که از سوی مردان مسلح سوار بر یک موترسایکل صورت گرفت، یک منسوب پولیس کشته و سه نفر دیگر آنان زخمی شدند.

یک قوماندان طالبان پاکستانی به فرانس‌پرس گفته است که هدف اصلی این گروه پولیس است، صرف نظر از اینکه از کی محافظت می‌کنند، سیاستمداران، تیم‌های واکسین پولیو یا تیم های احصاییه.

هفتهٔ گذشته در یک حملهٔ مشابه طالبان پاکستانی در همین ساحه یک منسوب پولیس کشته شد.

پولیس این ایالت به گونهٔ روزافزون از سوی تحریک طالبان پاکستانی هدف قرار می‌گیرد.

ماه گذشته در یک حملهٔ انتحاری در داخل یک مسجد مرکز پولیس در شهر پشاور بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند که اکثریت قربانیان آن رویداد نیز منسوبین پولیس بودند. طالبان پاکستانی مسوولیت حمله بر مسجد را به دوش نگرفته اند.

این گروه در ماه نومبر سال ۲۰۲۲ آتش‌بس نامحدود را که به میانجی‌گری طالبان افغان با حکومت پاکستان صورت گرفته بود، لغو کرد و به جنگجویان خود دستور داد تا در سراسر پاکستان حملات‌ را راه اندازی کنند.

XS
SM
MD
LG