لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان گروهی را که به سوریه سرباز میفرستاد، منع اعلام کرد


اداره فدرال مبارزه با دهشت افگنی پاکستان، یک سازمان خیریه محلی را که به استخدام افراد برای جنگیدن در سوریه مظنون است، ممنوع اعلام کرد.

اداره ملی مبارزه با دهشت افگنی پاکستان در وب سایت رسمی این اداره اعلام کرد که تحریم علیه سازمان انصار الحسین که هفته گذشته اعلام شد به تاریخ ۳۰ دسامبر سال قبل تطبیق شد. ممنوعیت، فعالیت برای این گروه را در پاکستان غیر ممکن میسازد.

اداره ملی مبارزه با دهشت افگنی پاکستان وظیفه نظارت از سازمان های دهشت افگن در آن کشور را دارد.

عبدالقیوم، رئیس کمیته دفاعی سنای پاکستان که یک عضو برجسته حزب بر سر اقتدار مسلم لیگ میباشد به صدای امریکا گفت که پاکستان هر شبکه دیگر را که در پی استخدام افراد برای جنگیدن در سوریه باشد، پیگیری خواهد کرد.

بر اساس گزارش رسانه ها و مامورین استخباراتی محلی، انصار الإسلام که کمتر در مورد آن در پاکستان تبلیغ میشود، یک سازمان بشری شیعه است که در خفا جوانان شیعه مذهب از چند ساحه شمال غربی پاکستان را برای آموزش فنون جنگی به ایران و بعد برای جنگیدن به سوریه می فرستد.

اقدامات پاکستان علیه دهشت افگنی در آن کشور به خاطر غیر موثر بودن آن، وسیعاً از جانب سیاست مداران آن کشور و قانون گذاران امریکایی مورد انتقاد قرار گرفته است. در حالی که گروه های تندرو در پاکستان روز به روز قویتر میشوند، حکومت آن کشور بیشتر در انزوای دیپلوماتیک قرار گرفته است.

لوای زینبیون

بر اساس گزارش رسانه های پاکستانی سال قبل بیش از ۱۰۰۰ پاکستانی در کنار سپاه پاسداران انقلاب ایران در سوریه می جنگیدند. این واحد را لوای زینبیون میگویند که شامل جنگجویان شیعه استخدام شده از داخل پاکستان و محصلین شیعه پاکستانی مقیم در ایران میباشد.

تهران میگوید که نیرو های آن کشور برای حفاظت از اماکن مقدس شیعه ها در دمشق، در سوریه میباشند. اما از سال ۲۰۱۱ ایران یک حامی قوی رژیم بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه بوده است که با شورشیان مخالف حکومتش در جنگ میباشد.

حضور جنگجویان پاکستانی در کنار سپاه پاسداران انقلاب ایران و حزب الله لبنان در سوریه، از کسی مخفی نیست.

احمد قادر، یک فعال رسانه ای در دمشق به صدای امریکا گفت که نقش عمده جنگجویان پاکستانی، جنگیدن در اطراف دمشق است.

کارشناسان میگویند اکثر جنگجویان پاکستانی از طریق رسانه های اجتماعی برای جنگیدن در سوریه، جذب و جلب میشوند. این افراد با شماره های تلیفونی که در فیس بوک و تویتر برای سرباز گیری نشر میشود تماس گرفته و چانس خود را برای استخدام آزمایش میکنند. گروه ها استخدام کننده به جنگجویان وعده پرداخت پول و تابعیت ایران را میدهند.

سپاه پاسداران انقلاب ایران در تابستان سال گذشته برای یادبود از جنگجویان پاکستانی که در سوریه کشته اند، یک راهپیمایی را در تهران برگذار کرد.

ابو طالب موسوی، یک پاکستانی که در سوریه میجنگد به روزنامه پنجره چاپ تهران گفته بود که آن ها هزاران سرباز دارند که در خط مقدم جهبه در سوریه میجنگند. صدای امریکا نمیتواند صحت این سخنان را تائید کند.

گزارش: صدای امریکا

برگردان: ژیلا سمیعی

XS
SM
MD
LG