لینک های دسترسی

Breaking News

هیات پاکستانی در مورد پلان عمل صلح با غنی صحبت کرد


معین وزارت خارجۀ پاکستان این هیات را رهبری می کرد

هیات پاکستانی به رهبری تهمینه جنجوعه، معین وزارت خارجۀ آن کشور، در دیدار با رئیس جمهوری محمد اشرف غنی در مورد پلان عمل صلح میان افغانستان و پاکستان صحبت کرد.

سفارت پاکستان در کابل با نشر خبرنامه‌ای گفته است که خانم جنجوعه در دیدار روز دوشنبه (دوم اپریل) با آقای غنی در مورد سفر رو در راه شاهد خاقان عباسی، صدر اعظم پاکستان، به افغانستان نیز معلومات داده است.

قرار است آقای عباسی روز جمعه (ششم اپریل) به کابل سفر کند و در مورد پلان عمل صلح و سایر مسایل دو جانبه با مقام‌های افغان صحبت کند.

پس از حملات مرگبار اخیر در کابل، وزیر داخله و رئیس امنیت ملی افغانستان به اسلام آباد سفر کردند تا به گفتۀ مقام‌های افغان مدارک مرتبط با دست داشتن طالبان مستقر در پاکستان را در این حملات، به مقام‌های پاکستانی تحویل دهند.

سفر آقای عباسی به کابل که به دعوت رسمی رئیس جمهوری غنی صورت می‌گیرد، نخستین سفر وی به صفت صدر اعظم پاکستان به افغانستان خواهد بود.

پس از اعلام استراتیژی جدید ایالات متحده برای جنوب آسیا، واشنگتن فشار بیشتری را بر اسلام آباد اعمال کرده است تا مقام‌های پاکستانی را به مبارزۀ جدی و بدون تفکیک بر ضد همه گروه‌های دهشت افگن مستقر در پاکستان وادار کند.

XS
SM
MD
LG