لینک های دسترسی

Breaking News

ریکارد گول مسی برابر با پلی شد


پس از آنکه لیونل مسی روز شنبه ۱۹ دسمبر (۲۹ قوس) ۶۴۳مین گول خود را در مقابل والنسیا به ثمر رساند، پلی اسطورۀ ۸۰ سالۀ فوتبال برازیل از این مهاجم ارجنتاینی تمجید کرد.

مسی، ۳۳ ساله پس از آنکه دروازه بان والنسیا ضربه پنالتی او را مهار کرد، با ضربهٔ سر ۶۴۳ مین گول را برای بارسلونا به ثمر رساند.

لیونل مسی که در عصر کنونی ابر ستارۀ فوتبال ارجنتاین است، برای نخستین بار درسال ۲۰۰۴ زمانی که فقط ۱۷ ساله بود، برای بارسلونا بازی کرد.

مسی ۶۴۳ گول را در ۷۴۸ مسابقه به ثمر رسانده است، در حالی که پلی در ۶۶۵ بازی رقابتی برای کلپ سانتوس به این تعداد گول زده بود.

پلی، یگانه بازیکنی که سه بار کپ قهرمانی جام جهانی را به کشوراش آورده است، در صفحهٔ انستاگرام خود به مسی نوشته اشت: "وقتی قلب‌ات از عشق لب ریز می‌شود، تغییر مسیر دشوار می‌گردد. مانند خودت، من می دانم که پوشیدن عین پیراهن هر روز چه لذتی دارد."

پلی در ادامه گفته است: " لیونل، به خاطر ریکارد تاریخی‌ برایت تبریک می گویم. اما مهمتر از همه، به خاطر زندگی زیبای تان در بارسلونا تبریک می گویم."

پلی که اکنون ۸۰ سال عمر دارد، در سال ۱۹۵۶ در سن ۱۵ سالگی برای اولین بار در کلپ سانتوس حضور یافت و در سال ۱۹۷۴ پس از کسب شش عنوان قهرمانی در لیگ برازیل و بدست آوردن دو بار لقب قهرمانی در کوپا لیبرتادورس، که معادل لیگ قهرمانی امریکای جنوبی است، آنجا را ترک کرد.

او می‌گوید: "داستانهایی مانند ما، عشق طولانی به یک باشگاه، متاسفانه در فوتبال به ندرت اتفاق می افتد. من ترا بسیار تحسین می کنم."

XS
SM
MD
LG