لینک های دسترسی

Breaking News

اظهارات تند معاون رئیس جمهور امریکا علیه چین


در ادامه تشدید تشنج ها بین واشنگتن و بیجینگ، مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، چین را به انجام تلاش های "مخرب" علیه دونالد ترمپ متهم کرد.

آقای پنس روز پنجشنبه (۱۲ میزان) در نهاد پژوهشی انستیتیوت هدسن گفت که بیجینگ تلاش دارد تا به دونالد ترمپ و حزب جمهوریخواه در انتخابات مجلس نمایندگان ایالات متحده ضربه بزند. این انتخابات در ماه نومبر برگزار می شود.

این در حالیست که دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده نیز هفته گذشته در مجمع عمومی ملل متحد، چین را به تلاش برای مداخله در انتخابات مجلس نمایندگان امریکا متهم کرد.

ترمپ و پنس تا کنون هیچ مدرک و سندی را ارایه نکرده اند که نشاندهنده مداخله چین در این انتخابات باشد.

اظهارات تند معاون رئیس جمهور امریکا علیه چین نشان می دهد که اختلافات بین دو کشور از مسایل تجارتی فراتر رفته است.

معاون رئیس جمهور ایالات متحده گفت که چین می خواهد از دونالد ترمپ به خاطر سیاست های تجارتی وی علیه بیجینگ انتقام بیگیرد و برای این کار، در پی تغییر دادن نتایج انتخابات مجلس نمایندگان ایالات متحده بر ضد رئیس جمهور ترمپ و حزب جمهوریخواه می باشد.

آقای پنس افزود که او به فاش ساختن "نفوذ و مداخله مخرب" چین در امور داخلی ایالات متحده ادامه خواهد داد.

معاون رئیس جمهور امریکا همچنین گفت که چین نه تنها در تلاش برای مداخله در انتخابات مجلس نمایندگان در ماه نومبر است، بلکه می خواهد در روند نامزدی دوباره دونالد ترمپ برای اشتراک در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ نیز مداخله کند.

او افزود که چین با وضع تعرفه های گمرکی بر واردات کالا های امریکایی می خواهد آن ایالت های امریکا را هدف بگیرد که در آن دونالد ترمپ حمایت قوی دارد.

چین قبلاً اظهارات ترمپ مبنی بر تلاش بیجینگ برای مداخله در انتخابات میان دوره یی امریکا را رد کرده بود.

XS
SM
MD
LG