لینک های دسترسی

Breaking News

جلوگیری از 'سه انفجار موتر بم‌گذاری شده' در غزنی و قندهار


مقام‌های افغان می‌گویند که از سه انفجار ناشی از موتر‌های بم‌گذاری شده در ولایت‌های غزنی و قندهار جلوگیری شده است.

علی شکاری، سخنگوی لوای سوم قول اردوی ۲۰۳ تندر اردوی ملی در غزنی روز جمعه ۱۱ دسمبر (۲۱ قوس) گفت که ناوقت دیروز مهاجمان می‌خواستند با استفاده از موتر بم‌گذاری‌شده مراکز نظامیان افغان را در ولسوالی اندر این ولایت هدف قرار دهد، اما پیش از رسیدن به هدف شناسایی شده و توسط قوایی هوایی این کشور از پا در آمدند.

آقای شکاری افزود که مواد انفجاری در دو موتر باربری نوع "مازدا" جاسازی شده بود که با رسیدن مهاجمان به هدف، ممکن تلفات زیادی به نیروهای امنیتی افغانستان وارد می‌شد.

وزارت دفاع ملی افغانستان نیز با نشر تصاویری از هدف قراردادن موترهای بم‌گذاری شده در ولسوالی اندر غزنی، طالبان را عامل طرح‌ریزی این حملات عنوان کرده است.

در این حال، طارق آرین، سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گفت که نیروهای افغان از یک انفجار موتربم‌گذاری شدۀ مشابه در قندهار جلوگیری کرده اند.

آقای آرین افزود که فرد مهاجم قصد داشت موتر مملو از مواد منفجره را در ولسوالی ارغنداب این ولایت انفجار دهد که پیش از رسیدن به هدف توسط نیروهای امنیتی از پا درآمد.

طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

این در حالی است که دو روز پیش در اثر انفجار موتر بم‌گذاری شده در نزدیکی یک مرکز نظامی در این ولایت، سه سرباز اردوی ملی کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

XS
SM
MD
LG