لینک های دسترسی

زندانیان در فراه اعتصاب غذایی کردند


در دو ماه گذشته این دومین بار است که زندانیان در فراه اعتصاب می کنند
نزدیک به ۱۷۰ تن از زندانیان محبس مرکزی ولایت فراه به شمول دو زن، در اعتراض به عدم تخفیف در مجازات شان دست به اعتصاب غذایی زده اند.

زندانیان اعتصاب کننده ادعا می کنند با اینکه شامل فرمان عفو رئیس جمهور قرار گرفته اند اما بدلیل سهل انگاری مسئولین در این ولایت، هنوز در بند بسر میبرند.

طی دو ماه گذشته این دومین بار است که زندانیان محبس مرکزی ولایت فراه دست به اعتصاب غذایی میزنند.

ابتدا ۲۲ تن از زندانیان این محبس دست به اعتصاب زدند که حالا با گذشت ۹ روز شمار زندانیان اعتصاب کننده به ۱۶۷ تن رسیده است.

مسئولان شورای ولایتی فراه می گویند زندانیان اعتصاب کننده مدعی اند که شامل فرمان عفو رئیس جمهور قرار گرفته اند اما مسئولین محبس این ولایت از آن چشم پوشی می کنند.

هیئت کابل

عبدالحمید حمیدی، معان شورای ولایتی فراه به رادیو آشنا صدای امریکا گفت شماری از زندانیان اعتصاب کننده با مسدود نمودن دروازه های بلاک شان مانع ورود مسئولین به نزد زندانیان شده اند.

آقای حمیدی گفت "وقتی که ما از طرف مقام ولایت فراه یک هیئت حرکت می کنیم و به نزد زندانیان میرویم حاضر به دیدن ما و گفتن مشکلاتشان نمی شوند و می گویند ما از ولایت فراه نه داکتر میخواهیم و نه هیئت میخواهیم و نه فرمان تطبیق. دلیلش هم اینست که انها یکبار دیگر از مرکز هیئت طلب شده اند و حال حاضر به گفتگو با ما نیستند."

این نماینده شورای ولایتی فراه همچنان میگوید که زندانیان اعتصاب کننده هشدار داده اند تا زمانیکه خواسته های شان برآورده نشود، به اعتصاب شان ادامه خواهند داد.

دراین حال مسئولین محبس ولایت فراه ادعاهای سهل انگاری در وظایف شانرا، رد میکنند.

عبدالقیوم اعظمی، مدیر محبس ولایت فراه می گوید شماری از زندانیان اعتصاب کننده شامل فرمان عفو شده اند اما برای آزادی نیازمند زمان و هدایت مسئولین ستره محکمه هستند.

آقای اعظمی گفت "تعداد ۳۲ نفر اینها کسانی هستند که اضافه تر از نصف معیاد حبس خود را تخفیف گرفته اند به این معنا که اگر کسی بیست سال حبس داشت ۱۰ تا ۱۲ سال تخفیف گرفته است و ۹ نفر از بین اینها باید رها شوند که ما اینها را تا بحال رها نکرده ایم چون ما منتظر مقامات هستیم که چه دستوری به ما میدهند."

دو ماه پیش نیز ۱۸۲ تن از زندانیان سیاسی محبس ولایت فراه بدلایلی چون کمبود جا، عدم رسیده گی به دوسیه های شان و عدم شمولیت در فرمان های عفو دست به اعتصاب غذایی زدند که بعد از آمدن یک هیئت بلند رتبه از کابل دست از اعتصاب کشیدند.
XS
SM
MD
LG