لینک های دسترسی

Breaking News

تظاهرات در بامیان؛ 'معترضان خواستار برکناری والی شدند'


صدها تن از باشندگان ولایت بامیان امروز سه‌ شنبه چهارم می (۱۴ ثور) دست به تظاهرات زده و خواستار برکناری سید انور رحمتی، والی این ولایت شدند.

معترضان، والی بامیان را متهم به "قانون شکنی و تعلل در اجرایی حکم رییس جمهور" کرده و می‌گویند که چندی قبل آصف فولادی، بر اساس حکم آقای غنی به عنوان شاروال این ولایت مقرر شده بود، اما والی این ولایت در اجرای این حکم سرپیچی می‌کند.

علی‌رضا باور، یکی از معترضان گفت: "شاروال جدید باید معرفی شود و در صورتی‌که حکم رییس جمهور تطبیق نشود فردیکه در راس قرار دارد و مجری قانون است مجرم شناخته می‌شود و ما والی مجرم نمی‌خواهیم."

اما ادارهٔ محلی بامیان، تجمعات و راه اندازی تظاهرات مسالمت‌آمیز را حق شهروندان عنوان کرده و می‌گوید که به تعقیب معرفی آصف فولادی به حیث شاروال جدید این ولایت، ادارهٔ ارگان‌های محل افغانستان در مکتوب تعقیبی خواستار تعلیق معرفی وی شده است.

لطیف عظیمی، سخنگوی والی بامیان به خبرنگاران گفت: "آقای آصف فولادی یک مکتوب از ادارهٔ ارگان‌های محل آورده بود، اما به تعقیب آن از ادارهٔ ارگان‌های محل هدایت آمد که تا اطلاع بعدی آقای فولادی معرفی نشود. هر زمان که دوباره به ما هدایت برسد معرفی خواهد شد."

معترضان همچنان به حکومت مرکزی هشدار دادند در صورت عدم معرفی آقای فولادی آنان اعتراضات گستردۀ را در بامیان و کابل راه‌اندازی خواهند کرد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG