لینک های دسترسی

Breaking News

معترضان در غزنی شاهراه کابل-قندهار را مسدود کردند


عکس‌: آرشیف

برخی از باشندگان ولایت غزنی در اعتراض به افزایش ناامنی‌ها در مرکز این ولایت شاهراه عمومی کابل-قندهار را به روی ترافیک مسدود کرده اند.

این معترضان که شمار شان به ده‌ها نفر می‌رسید روز جمعه چهارم سپتمبر (۱۴ سنبله) مقام‌های محلی این ولایت را به بی‌کفایتی متهم کرده و خواهان برکناری آنان شدند.

این اعتراض‌ها از سه روز این‌سو در این ولایت ادامه دارد. به گفتۀ معترضان ناامنی‌ها با گذشت هر روز شدت یافته و جنگ میان طالبان و نظامیان افغان، بیشتر از غیرنظامیان در این ولایت قربانی می‌گیرد.

عبدالمنان یکی از تنظیم‌کنندگان این تظاهرات به صدای امریکا گفت: "ناامنی‌ها در حال گسترش به شهر و مناطق امن غزنی است، اما مسوولان محلی هیچ برنامۀ قناعت بخش برای رسیدگی به مشکلات و تهدیدات ندارند و خود را در عقب دیوارهای کانکریتی پنهان کرده اند."

این معترضان گفته اند تا زمانی که در رهبری این ولایت تغییرات به میان نیاید آنان به تظاهرات شان ادامه خواهند داد.

در این حال، وحیدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی با رد این ادعاها گفت که در حال حاضر وضعیت امنیتی این ولایت در مقایسه با ماه‌های اخیر به گونهٔ چشمگیر بهبود یافته است.

آقای جمعه‌زاده افزود که دلیل اصلی این اعتراضات، پاسخ منفی به "خواست‌های شخصی" آنان است.

همزمان با بسته‌شدن‌ شاهراه عمومی کابل-قندهار صدها مسافر و رانندگان موترهای باربری در حومه‌ شهر غزنی گیرمانده و خواهان باز شدن هرچه زودتر این شاهراه شده اند.

XS
SM
MD
LG