لینک های دسترسی

Breaking News

پوتین: از ورود تندروان در لباس مهاجرین به روسیه باید جلوگیری شود


رییس جمهور روسیه امروز ۲۲ اگست (۳۱ اسد) گفت که برای جلوگیری از ورود احتمالی تندروان در لباس پناهجویان به روسیه، باید جلو سرازیر شدن پناهجویان از افغانستان گرفته شود.

آقای پوتین در جریان ملاقات با مقامات حزب حاکم روسیهٔ متحد افزود: "شرکای غربی ما همواره در مورد جابجا کردن پناهجویان در کشورهای آسیای مرکزی سوال می‌کنند، پیش از آن که آنان ویزهٔ امریکا یا سایر کشورها را به دست بیاورند، اما در میان این مهاجرین کی‌ها حضور دارند؟ چگونه بدانیم؟"

رییس جمهور روسیه علاوه کرد که ممکن صدها هزار یا هم میلیون‌ها نفر خواستار بیرون شدن از افغانستان باشند.

قرار است اعضای ایتلاف نظامی (سازمان پیمان امنیت جمعی) فردا وضعیت افغانستان را به بحث بگیرند؛ پیمانی که شماری از جمهوریت‌های اتحاد شوروی پیشین عضو دایمی و افغانستان از عضو ناظر آن است.

رییس جمهور روسیه پیش از این نیز گفته بود که امکان دارد تروریست‌ها زیر نام پناهجویان از افغانستان وارد کشورهای همسایه‌ شوند.

این در حالی است که هزاران شهروند دیگر افغانستان که هیچ گونه مدرک و اجازهٔ مسافرت ندارد در میدان هوایی کابل تجمع کرده اند تا از افغانستان بیرون شوند و پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) و ملل متحد از کشورهای منطقه خواسته اند تا مرز‌های شان را به روی پناهجویان افغان باز نگهدارند.

XS
SM
MD
LG