لینک های دسترسی

Breaking News

امارات متحده عرب: به درخواست امریکا ۵۰۰۰ مهاجر افغان را موقتاً پناه می‌دهیم


امارات متحده عرب گفته است که به درخواست ایالات متحده امریکا ۵۰۰۰ شهروند افغانستان را که پس از تصرف این کشور توسط گروه طالبان فرار کرده اند، به گونهٔ موقت می‌پذیرد.

وزارت خارجه امارات روز جمعه ۲۰ اگست (۲۹ اسد) به خبرگزاری WAM گفت: "تخلیه شدگان طی روزهای آینده از کابل، پایتخت افغانستان با طیاره‌های امریکایی به امارات سفر خواهند کرد."

وزارت خارجه به خبرگزاری رویترز گفته که آنان برای مدت ۱۰ روز در امارات خواهند ماند و پس از آن به کشور سومی منتقل خواهند شد.

امارات متحده عرب همچنان گفته است که تا کنون خروج ۸۵۰۰ نفر را از افغانستان با طیاره‌های خود و از طریق میدان‌های هوایی این کشور تسهیل کرده است.

این افراد شامل، ترجمانان و همکاران نیروهای بین المللی و خانواده‌های شان، افرادی که با سایر موسسات امریکایی کارکرده اند، خبرنگاران رسانه‌های امریکایی، و سایر افغان‌های آسیب پذیر،‌ به شمول رهبران زن اند.

این اعلامیه پس از آن نشر شد که مقامات امریکایی به رویترز گفتند انتظار می رود واشنگتن اعلام کند که کشورهای اروپایی و آسیای میانه موافقت کرده اند تا افرادی را که از کابل خارج شده اند به گونهٔ موقت پناه دهند زیرا پایگاه این کشور در قطر به نهایت ظرفیت خود رسیده است.

یک مقام قطری به رویترز گفت:"به تلاش های ما برای خروج مردم از افغانستان ادامه می دهیم. پروازهای اضافی در روزهای آینده برنامه ریزی شده است."

قبل از این البانیا و کوسوو نیز تقاضای ایالات متحده برای پذیرفتن موقتی مهاجرین افغان را پذیرفته اند.

XS
SM
MD
LG