لینک های دسترسی

Breaking News

استقبال جمعیت اسلامی از سفارش مایک پنس در حل معضل بلخ


صلاح الدین ربانی، رئیس حزب جمعیت اسلامی و سرپرست وزارت افغانستان

رئیس حزب جمعیت اسلامی افغانستان از تاکید معاون رئیس جمهور ایالات متحده بر مذاکرات برای حل مسالمت آمیز اختلافات میان ارگ و والی بلخ، استقبال کرده است.

صلاح الدین ربانی که همزمان سرپرست وزارت خارجهء افغانستان هم است، پس از نشر خبر صحبت تیلفونی مایک پنس با رئیس جمهور غنی روز سه شنبه، در صفحۀ تویتر خود، از اینکه آقای پنس بر علاوۀ مسئلۀ بلخ بر "مشارکت سیاسی، اصلاحات موثر، به وقت و شفاف انتخابات" تاکید ورزیده ابراز خورسندی کرده است.

این درحالیست که ریاست جمهوری افغانستان تا کنون در بارۀ صحبت تیلفونی و محتوای گفتگوی معاون رئیس جمهور ایالات متحده با رئیس جمهور غنی، چیزی نگفته است.

قصر سفید با نشر خبرنامه‌ای گفته است که معاون ریاست جمهوری مایک پنس، در تماس تلیفونی روز سه شنبه، به "حل مسالمت آمیز انتقال رهبری در بلخ" تاکید کرده و حکومت افغانستان را به تعامل از ورای گفتگو با عطا محمد نور ترغیب کرده است.

صحبت تیلفونی مایک پنس با رئیس جمهور غنی در حالی صورت گرفت که عطامحمد نور، که رئیس اجرایی جمعیت اسلامی هم است، فرمان رئیس جمهور غنی مبنی بر تعیین والی جدید بلخ را رد نموده و گفته است که وی از سمت اش کنار نمی رود.

XS
SM
MD
LG