لینک های دسترسی

Breaking News

بی سرنوشتی پناهجویان فراری از امریکا در کانادا


زمستان گذشته و پس از پیروزی دونالد ترمپ در انتخابات امریکا، شمار زیاد پناهجویان از امریکا به کانادا فرار کردند
زمستان گذشته و پس از پیروزی دونالد ترمپ در انتخابات امریکا، شمار زیاد پناهجویان از امریکا به کانادا فرار کردند

هزاران پناهجو که از اقدامات سرکوبگرانۀ دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده بر علیه مهاجران فرار کرده و در کانادا پناه جسته اند، اکنون با مشکلاتی چون نظام سختگیرانۀ مهاجرتی، نبود کار و سرپناه دایمی دست و پنجه نرم کرده و حتا قادر نیستند کودکان شان را به مکتب شامل کنند.

طی مراحل درخواست پناهجویان اکنون وقت بیشتر گرفته و بر اساس اطلاعاتی که در دسترس خبرگزاری رویترز قرار گرفته است، با وصف توظیف بیش از نصف اعضای دیوان ۱۲۷ عضوی قضایی ادارۀ مهاجرت کانادا برای بررسی دوسیه های مهاجران، هنوز هم جلسات قضایی درخواست‌هایی را که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و حتا پیشتر از آن به این اداره پیشکش شده بود، بررسی می‌کند.

جلسات استماعیۀ قضایی برای تعیین وضعیت اقامت پناهجویان در کانادا اساسی پنداشته می‌شود، زیرا بدون سند اقامت آنان نه کار پیدا کرده می توانند و نه هم خانه کرایه گرفته می‌توانند. همچنان آنان از گرفتن مساعدت‌های مالی و تحصیلی بی بهره می‌مانند.

تنها در ماه جنوری سال روان حدود ۳۵۰۰ پناهجوی فاقد اسناد اقامت از ایالات متحده به کانادا پناه برد و اکنون سیستم مهاجرت کانادا کارمندان کافی برای رسیدگی به درخواست هزاران پناهجو ندارد. با این وضعیت انتظار می‌رود که پناهجویان تازه وارد شاید ماه‌ها و حتا سال‌هامنتظر بمانند تا درخواست‌های بررسی و سرنوشت شان تعیین شود.

با رویکار آمدن حکومت به رهبری دونالد ترمپ در ایالات متحده، شمار پناهجویان در کانادا افزایش یافته است، طوریکه از ۲۰۱۱ به اینسو، امسال بیشترین درخواست‌های پناهندگی به حکومت کانادا داده شده است.

XS
SM
MD
LG