لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش برای نجات کودک زابلی گیرمانده در چاه ادامه دارد


مسوولان در ولایت زابل می‌گویند که عملیات نجات جان یک کودک حدود پنج ساله که روز سه شنبه ۲۶ دلو در روستای جلدک از مربوطات شهر قلات مرکز زابل در یک چاه افتیده، جریان دارد.

ویدیویی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده پسر کوچکی را نشان می‌دهد که در چاه افتاده اما می تواند بازوها و قسمت بالایی بدن خود را حرکت دهد.

در ویدیو شنیده می‌شود که پدرش به او می‌گوید:"خوب استی پسرم؟ با من صحبت کن و گریه نکن، ما برای بیرون آوردنت کار می‌کنیم. " پسر با صدایی گلایه آمیز پاسخ می‌دهد: "خوب، صحبت می‌کنم. "

مسوولان محلی می‌گویند که امدادرسانان در حال حفر یک تونل باز از زاویه‌ای هستند تا به نقطه ای که پسر در آن گیر افتاده است برسند.

نام این پسرک حیدر است و پدرکلانش، حاجی عبدالهادی ۵۰ ساله به خبرگزاری فرانس پرس گفته است که او زمانی که می‌خواست به بزرگسالان در حفر یک چاه دیگر کمک کند، در این چاه افتاد.

او افزوده است که برای نواسه‌اش در جریان عملیات آب و مواد غذایی فرستاده ‌اند.

این چاه ۲۵ متر عمق دارد و گفته می‌شود که حیدر در عمق ۱۰ متری چاه گیر مانده است.

این حادثه در حالی رخ داد که حدود دو هفته قبل راین، کودک پنج سالۀ مراکشی به دنبال سقوط در یک چاه آب در شمال مراکش، پنج روز در چاه گیر ماند و تیم‌های نجات جسد وی را از چاه بیرون کردند.

مرگ راین به سرعت خبرساز شد و کاخ شاهی مراکش ضمن اعلام این خبر به والدین وی ابراز تسلیت و همدردی کرد.

پدر این کودک که در زمان این حادثه مصروف ترمیم این چاه بود، گفته است که فقط برای لحظۀ کوتاهی متوجه پسرش نبود و در همان مدت کوتاه پسرش در چاه سقوط کرد.

XS
SM
MD
LG