لینک های دسترسی

Breaking News

خواب ناکافی سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند - تحقیق


تحقیقات تازه نشان می دهد که محرومیت از خواب موجب افسردگی سیستم ایمنی بدن انسان میگردد.

تحقیقات تازه نشان می دهد افرادیکه به قدر کافی خواب نمی کنند، سیستم ایمنی آنان دچار افسردگی می گردد.

پژوهشگران این تحقیق ۱۱ دوگانگی را که الگوی خواب متفاوت داشتند مورد بررسی قرار دادند. یافته های پژوهشگران پوهنتون واشنگتن نشان می دهد که از جملۀ دوگانگی های که کمتر خواب می کردند، سیستم ایمنی بدن شان افسرده بوده است.

پژوهشگران همچنین دریافتند که بین ۳۱ تا ۵۵ در صد مدت زمان خواب این افراد وابسته به مسایل ژینتیک می باشد و متباقی آن بستگی به رفتار و محیطی است که فرد با آن سر و کار دارد.

ناتانیل واتسن، یکی از پژوهشگران این تحقیق، می گوید که بر اساس یافته ها آنان، سیستم ایمنی بدن انسان زمانی به بهترین شکل می تواند فعالیت کند که فرد به قدرت کافی خواب کند.

آقای واتسن همچنین گفت که به منظور اینکه سیستم ایمنی بدن انسان به بهترین شکل فعالیت کند، لازم است تا فرد هفت ساعت و یا بیشتر از آن، خواب کند.

پژوهشگران این تحقیق با استناد به معلومات ارایه شده از سو مراکز جلوگیری و کنترول امراض ایالات متحده می گویند که به طور اوسط شهروندان امریکایی بین ۱.۵ تا دو ساعت کمتر از آنچه لازم است، خواب می کنند—در حالیکه یک-سوم حصۀ امریکایی ها کمتر از شش ساعت در یک شبانه روز خواب می کنند.

پژوهشگران این تحقیق گفته اند که علاوه بر مسایل ژنتیکی، زندگی در جوامع مدرن، موجودیت تکنالوژی در همه جا و علاقمندی همزمان افراد باه مسایل مختلف موجب شده تا افراد اهمیت خواب را در اولویت زندگی شان قرار ندهند.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG