لینک های دسترسی

Breaking News

پس از مرور، تلفات ناشی از کووید۱۹ در ووهان چین دوبرابر شد


مقام های چینی روز جمعه ۱۷ اپریل (۲۹حمل) گفتند که بعد از یک بررسی همه جانبه در شهر ووهان، جاییکه کروناویروس برای بارنخست شیوع کرد، آمار جان باختگان ۵۰ در صد افزایش یافت.

با درنظرداشت این افزایش، رقم تلفات ناشی از کرونایروس در چین از ۳۳۴۲ نفر به ۴۶۳۲ نفر صعود کرده است.

دفتر مرکزی مبارزه با کروناویروس در شهر ووهان با نشر یک اعلامیه‌ای که خبرگزاری رسمی سینهوا آنرا نشر کرده است، دلایل تفاوت در آمار را مرگ افراد مبتلا در خانه، گزارش نادرست کارمندان صحی به خاطر تمرکز شان بالای نجات مریضان و مرگ و میر در مراکز طبی که با شبکه معلوماتی این همه‌گیر وصل نبوده، بیان کرده اند.

گروه بررسی آمار جان باختگان در اواخر مارچ ایجاد شد؛ گروهی که معلومات را از منابع مختلف مانند شفاخانه های شهر، سیستم های خدماتی کفن ودفن، کلینیک ها، شفاخانه های موقتی، مراکز قرنطین، زندان ها و مراکز مراقبت سالمندان جمع آوری کرده اند.

دقیق بودن آمار داده شده توسط چین همواره مورد سوال بوده به ویژه در ووهان که در ماه جنوری برای چندین روز هیچ گزارشی از مرگ و میر ثبت نشده بود.

اما مقام های چینی این اتهامات را رد کرده است و گفته اند که آمار دقیق و به موقع ارایه شده است.

بیجینگ گفته است که به محض شیوع این بیماری، موضوع را با سازمان جهانی صحت در میان گذاشته است.

این در حالیست که رییس جمهور ایالات متحده چین را به پنهان نگهداشتن ارقام واقعی تلفات ناشی از کروناویروس متهم کرده و از کارکرد سازمان جهانی صحت در مقابله با بیماری کووید۱۹ انتقاد کرد و گفت که دستور تعلیق کمک‌های مالی کشورش به این سازمان را صادر کرده است.

آقای ترمپ، بررسی نکردن اطلاعات چین در مورد شیوع کروناویروس و اعلام‌ نکردن ممنوعیت سفر به چین را نمونۀ عملکرد ضعیف سازمان جهانی صحت عنوان کرد.

حال که شمار مبتلایان کروناویروس در جهان به بیش از ۲.۱ میلیون نفر و تلفات آن به مرز ۱۴۳ هزار نفر رسیده است، ایالات متحده از چین خواسته است تا در مورد منشا و چگونگی گسترش این ویروس که به همه‌گیری مرگبار و زمین‌گیر کنندۀ جهانی مبدل شده است، وضاحت بدهد.

XS
SM
MD
LG