لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار ماین در قندهار جان ۱۰ غیرنظامی را گرفت


مقام‌های امنیتی قندهار گفته اند در نتیجه انفجار ماین کنار جاده در آن ولایت ده غیرنظامی کشته شده اند.

سارمن جمال بارکزی، سخنگوی پولیس قندهار امروز چهارشنبه سوم جون (۱۴ جوزا) به صدای امریکا گفت که این انفجار ساعت ۱۱:۰۰ قبل از ظهر امروز در ولسوالی ارغستان آن ولایت به وقوع پیوسته است.

آقای بارکزی گفت: "یک موتر داتسن غیرنظامیان در ساحه خشک رود ولسوالی ارغستان که به سوی شهر روان بود، در مسیر شهر کنار و ولسوالی ارغستان با ماین تعبیه‌شدۀ طالبان برخورد کرد که در نتیجه ۱۰ تن کشته و چهار تن زخمی شدند".

مقام‌های امنیتی گفتند که تمامی قربانیان این انفجار باشندگان سپینی گاری ولسوالی ارغستان استند که برای تداوی راهی شهر قندهار بودند.

ارغستان یکی از ولسوالی‌های ناامن قندهار است که ماین‌گذاری در مسیرهای رفت و آمد، سفر را به باشندگان آن دشوار ساخته است.

برعلاوۀ این، در یک هفتۀ گذشته در نتیجهٔ انفجار ماین‌های کنارجاده در ولسوالی‌های نیش و شاه ولی‌کوت قندهار۱۰ غیرنظامی کشته و زخمی شده است.

دفتر هیات معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) نیز امروز با نشر خبرنامه‌ای از افزایش آمار تلفات در نتیجۀ انفجار ماین‌های کنار جاده نگرانی کرده و گفته است که خسارت بزرگ به غیرنظامیان افغانستان وارد می‌کند.

یوناما گفته است که بر اساس یافته‌های اولیه در اول و دوم جون تنها در کندز و سرپل ده غیرنظامی در نتیجۀ ماین‌های تعبیه‌شدۀ طالبان کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده اند.

یوناما تاکید کرده است: "استفاده از این ماین‌های غیرمجاز غیرقانونی را متوقف کنید".

مقامات افغان طالبان را مسوول ماین‌گذاری‌ها می‌دانند؛ اما طالبان تا اکنون در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

XS
SM
MD
LG