لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه ۱۲۱ شهروند آسترالیا را شامل فهرست سیاه کرد


روسیه روز پنجشنبه ۱۶ جون (۲۶ جوزا) اعلام کرد که ۱۲۱ شهروند آسترالیا، به شمول مقامات دفاعی، متشبثین، خبرنگاران و ویراستاران شبکه‌های خبری این کشور را شامل فهرست سیاه کرده است.

مسکو می‌گوید که در میان شبکه‌های خبری، روزنامهٔ سندی مارنینگ هرالد و آسترالین شامل اند.

وزارت خارجهٔ روسیه گفته است که قرار دادن این افراد در فهرست سیاه در واکنش به "تحریم‌های روزافزون دولت آسترالیا" است که به گفتۀ مقام‌های اروسی این تحریم‌ها "بر شمار فزایندۀ شهروندان روسیه" اعمال می‌شود.

این فهرست همچنان شامل نام‌های انگس کمپبل، لوی درستیز قوای مسلح آسترالیا، توبی والش، محقق هوش مصنوعی و کرستوفر دور، سر ویراستار آسترالیایی می‌باشد.

وزارت خارجهٔ روسیه در بیانیه خود گفته است که این افراد از ورود به روسیه "به طور نامحدود" منع شده اند.

روسیه شخصیت‌های تحریم شده را به ترویج "روس هراسی" متهم کرده و گفته است که فهرست سیاه در آینده گسترش خواهد یافت.

روسیه در ماه اپریل نیز، پس از اعمال تحریم‌های کانبیرا و ویلنگتون علیه این کشور به خاطر تهاجم‌اش به اوکراین، ورود رهبران آسترالیا و نیوزیلند را در یک اقدام تلافی جویانه به مسکو ممنوع کرد.

پیش از این، در تازه‌ترین مورد روسیه روز سه شنبه ۱۴ جون (۲۴ جوزا) ۴۹ شهروند بریتانیا، به شمول مقامات دفاعی و خبرنگاران و ویراستاران شبکه‌های خبری این کشور را شامل فهرست سیاه کرد.

در میان این افراد ۲۰ خبرنگار و ویراستار شبکه‌های خبری بی‌بی‌سی، فایننشیل تایمز، گاردین، دیلی تلگراف، سکای نیوز و دیلی میل شامل اند.

وزارت خارجهٔ روسیه با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این خبرنگاران بریتانیایی در نشر عمدی معلومات نادرست و یک جانبه در مورد روسیه و وضعیت در اوکراین و دونباس دخیل بوده اند.

XS
SM
MD
LG