لینک های دسترسی

Breaking News

یک خبرنگار زن نامزد انتخابات ریاست جمهوری روسیه شد


یاکاترینا دنتسووا، خبرنگار سابق تلویزیون
یاکاترینا دنتسووا، خبرنگار سابق تلویزیون

یاکاترینا دنتسووا، خبرنگار پیشین تلویزیون، که چهل ساله است، روز چهارشنبه ۲۰ دسمبر (۲۹ قوس) اسناد خود را به کمیسیون انتخابات مرکزی روسیه، برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری، ارایه کرد.

انتظار می‌رود که دنتسووا در برابر ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، در این انتخابات، رقابت کند. دنتسووا، ماه گذشته در یک مصاحبه به خبرگزاری رویترز گفت که خواهان ختم جنگ اوکراین و رهایی تمام زندانیان سیاسی به شمول الکسی نوالنی، از زندان است.

دنتسووا، اکنون با معضل جمع آوری ۳۰۰ هزار امضا از سراسر روسیه، برای حمایت از نامزدی خود در این انتخابات مواجه است.

او در پاسخ به یک خبرنگار که از وی در مورد اجازه مقامات به رقابت‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سوال کرد، گفت که "نیاز به اجازهٔ کسی" ندارد.

دنتسووا اضافه کرد که طبق"حق قانونی" که دارد، می‌تواند در انتخابات رقابت کند و دارای "شرایط لازم" برای این رقابت است.

پوتین، ۷۱ ساله، از سال ۱۹۹۹ بدین سو، منحیث رییس جمهور و صدراعظم در روسیه در قدرت باقی مانده است و اکنون خواهان کسب یک دوره شش ساله دیگر منحیث رییس جمهور روسیه است.

بعد از الکسی نوالنی که محکوم به ۳۰ سال حبس در زندان در روسیه شده است، هیچ فرد دیگری در روسیه وجود ندارد تا بتواند پوتین را به آزمون بکشد.

حامیان نوالنی، انتخابات ریاست جمهوری رو در راه روسیه را ساختگی خوانده و می‌گویند که کرملین قادر به دستکاری نتایج انتخابات، کنترول کمیسیون انتخابات و هر فردی است که در این انتخابات رقابت می‌کند.

پوتین، در اوایل ماه دسمبر، اعلام کرد که تصمیم شرکت در انتخابات را دارد.

گروه

XS
SM
MD
LG