لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه ۳۸۰ نفر را به بیرون از افغانستان انتقال می‌دهد


وزارت دفاع روسیه گفته است که آن کشور ۳۸۰ نفر را از افغانستان به بیرون از این کشور انتقال می‌دهد.

خبرگزاری دولتی روسیه روز پنجشنبه ۱۸ نومبر (۲۷ عقرب) از قول مقام‌های وزارت دفاع آن کشور خبر داد که این افراد شهروندان روسیه، بلاروس، قرغیزستان، ارمنستان، اوکراین و افغانستان اند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز پنجشنبه گفت که تخلیۀ این افراد از افغانستان به دستور رییس جمهور ولادیمیر پوتین و با درنظرداشت وضعیت "بی‌نهایت وخیم" در افغانستان صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، سه طیارۀ نظامی که ۳۶ تن مساعدت بشردوستانۀ روسیه را به کابل انتقال داده است، در برگشت به روسیه این ۳۸۰ نفر را انتقال خواهد داد.

وزارت دفاع روسیه گفته است که در هرسه طیارۀ اعزام شده به افغانستان تیم‌های طبی مجهز با تجهیزات و دوا گماشته شده اند تا کسانی را که قرار است از افغانستان تخلیه شوند، معاینه و در صورت ضرورت کمک طبی کنند.

نخستین محمولۀ کمک‌های بشردوستانۀ روسیه به افغانستان روز پنجشنبه به کابل رسید که شامل آرد، روغن و کمپل می‌باشد. پیش از این دیمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در کابل گفته بود که کشورش بیش از ۱۰۰ تن مساعدت بشردوستانه را به مردم افغانستان فراهم می‌کند.

وزارت دفاع روسیه به تاریخ ۲۵ و ۲۶ اگست و در جریان عملیات تخلیۀ نظامی از افغانستان -۱۵ تا ۳۰ اگست سال روان – بیش از ۵۰۰ شهروند روسیه، بلاروس، قرغیزستان، تاجیکستان و اوزبیکستان را از افغانستان به روسیه انتقال داد.

XS
SM
MD
LG