لینک های دسترسی

Breaking News

عرصۀ دیگر رقابت امریکا و روسیه؛ تلاش برای تولید فلم در فضا


پس از آنکه تام کروز، ستاره معروف سینمای هالیوود اعلام کرد که برای تصویربرداری فلم جدیدش در ماه اکتوبر سال جاری به فضا سفر می‌کند، روسیه دوباره به رقابت فضایی با واشنگتن پرداخته و می‌خواهد قبل از امریکا در فضا فلم تهیه کند.

یولیا پرسلد ۳۶ ساله، هنرپیشۀ مشهور سینمای روسیه با کلیم شپنکو، کارگردان فلم به تاریخ پنجم اکتوبر برای تصویر برداری فلم شان از مرکز فضایی بایکانور قزاقستان راهی ایستگاه بین المللی فضایی می‌شوند.

شش دهه پیش نیز در رقابت فضایی روسیه پیشی گرفت و یوری گاگارین، کیهان نورد اتحاد جماهیر شوروی وقت اولین انسانی بود که در مدار زمین گردش کرد و مسکو پیروزی مهمی را در جنگ سرد بدست آورد.

خانم پرسلد به خبرگزاری فرانس پرس گفت: " واقعاً می‌خواهم که ما نه تنها اولین بلکه بهترین نیز باشیم."

این اثر سینمایی روسیه که هنوز نامی ندارد و جزییات چندانی نیز دربارۀ آن نتشر نشده است، نخستین فلمی خواهد بود که در فضا تولید می‌شود و از اهمیت زیادی برای صنعت سینما برخوردار است.

قرار است تام کروز، همراه با داگ لیمان کارگردان فلم، یک‌فضانور‌د و یک عملۀ دیگر، با سفینه فضایی اژدها (دراگون) شرکت سپیس اکس نیز در ماه اکتوبر به ایستگاه بین‌المللی فضایی بروند.

مسوولیت این سفر به دوش شرکت سپیس اکس است، ولی مراحل فلمبرداری و تولید در اتاق‌های شرکت خصوصی دیگری به نام اکسیوم سپیس، که به ایستگاه بین المللی فضایی متصل است، انجام می‌شود.

این شرکت از سال ۲۰۱۶ به اینسو فعالیت‌های تجاری خود را با هدف توسعه گردشگری فضایی آغاز کرده است و در سال‌های اخیر چند بخش جانبی و اضافی را به ایستگاه بین‌المللی فضایی افزوده است.

این بخش‌ها در آینده به هوتل‌‌ها و اقامتگاه‌های فضایی تبدیل شده و پذیرای گردشگرانی خواهد بود که به ایستگاه ‌بین‌المللی فضایی می‌روند و یا به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف اجاره داده می‌شوند.

XS
SM
MD
LG